У Львові відбудеться форум електронного урядування

18-19 вересня у Львові відбудеться форум електронного урядування «Електронна країна: віра в майбутнє». Під час події розкажуть, як Львів рухається в напрямку електронного урядування, як вже працює особистий електронний кабінет львів'янина та де можна отримати ID - картку.

Як розповіла співзасновник ICT Competence Centre та радник міського голови Львова Яніка Мерило, на форумі презентують систему Mobile ID. Йдеться про сервіс, за допомогою якого можна буде користуватись «Особистим кабінетом львів'янина». Абоненти-контрактники зможуть використовувати свій телефон як електронний ключ та з його допомогою замовити довідку чи навіть підписати документи.

На разі ж електронним кабінетом можуть користуватись підприємці, які мають електронний підпис та користувачі інтернет-банкінгу.

Вже незабаром львів'яни зможуть отримати і «Картку львів'янина». Її також презентуватимуть на Форумі. Отримати її можна буде в «Ощадбанку», який із львівською міськрадою підписав меморандум про співпрацю. Картка надаватиме доступ поки що до 20 послуг, серед них – комунальні платежі, отримання електронних довідок, проведення банківських операцій. Картка також матиме функцію електронного особистого підпису і буде універсальним ідентифікаційним документом громадянина.

Львів’яни запозичили цей проект в естонських колег. А згодом він стане загальноукраїнським. Першими «Картку львів'янина» вже у вересні отримають учасники АТО.

На картці буде інформація про пільги, якими може скористуватись військовослужбовець. Тож учасникам АТО не доведеться щоразу звертатись по довідку, яка підтверджує право на привілей.

Нагадаємо, через офіційну інтернет-сторінку особистого кабінету Львівської міської ради можна отримати копії ухвал міськради, рішень виконавчого комітету, розпорядження міського голови Львова, а також отримати довідку про перебування на квартирному обліку.

Львів став першим містом, що впровадило систему електронного надання адміністративних послуг мешканцям міста.

Привчатимуть користуватись електронними послугами і старших львів'ян з допомогою програми «Вікно можливостей». 

«Є дуже велика частина людей, як показує дослідження, які не вміють користуватись інтернетом. Близько 40% людей у Львові не мають комп'ютера на робочому місці. – зазначив начальник управління ІТ Львівської міської ради Тимофій Александронець. – Буде дослідження електронної грамотності, на якому будується програма. Бо  ми аналізуємо ці фактори ми будуємо проекти, яким чином піднімати комп'ютерну грамотність. Вже на базі Галицької гімназії ми обладнали комп'ютерний клас і проводимо навчання учасників АТО». 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук