У Львові відкрилась виставка Вітольда Манастирського
Культура

У Львові відкрилась виставка Вітольда Манастирського

Дарина Цвях, 19 лютого 2016 632 0
фото Мирослав Пархомик

У Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького відкрилась ретроспективна виставка Вітольда Манастирського (1915 - 1992).

До експозиції увійшло близько трьох десятків творів, більша частина з яких – з колекції НМЛ. Вони  представляють усі періоди творчості художника та жанри, в яких він працював – пейзажі, портрети, натюрморти, сюжетно-тематичні композиції.

Вітольд Манастирський народився у Львові в родині українського художника Антона Манастирського. Початкову художню освіту Вітольд Антонович здобув у Львівській художній школі, а завершував навчання у Варшавській Академії мистецтв.

Митець поєднував живопис із педагогічною діяльністю. З дня відкриття Львівського інституту прикладного та декоративного мистецтва (1947 р., зараз - Академія мистецтв) Манастирський обіймав у ньому посаду викладача кафедри рисунка, а з 1974 року завідував кафедрою живопису. 

Навчаючись у Кракові, Вітольд Манастирський запозичив деякі технічні прийоми постімпресіоністів, які певною мірою використовував до 60-х років. Митець працював у багатьох жанрах, але основною темою його робіт було життя та краса рідного Прикарпаття.

Виставка триватиме до 31 березня 2016 року. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук