У Львові відкрилася проафганська виставка «Повернення з війни»

15 лютого 20115170

Сьогодні, 15 лютого, у Львові в галереї «Дзиґа» відкрилася фотовиставка-проект Йосипа Марухняка «Повернення з війни». Автор окреслив жанр проекту як «віднайдений репортаж».

«22 роки тому, я, тоді фоторепортер тижневика “Трибуна робітника” ВО “ЛОРТА”, і троє заводських афганців полетіли в Термез, щоб зустріти їхніх бойових побратимів. Зрештою, побачити кінець війни, подивитись на вивід радянських військ, відчути радість повернення і позбавлення тягаря вини – випадає лише раз. І не всім. Війна, яка тривала майже десять років – закінчилась! І ось Узбекистан: дме вітер з піском, навколо одноманітна сірість, екзотичні поселення, бідні глиняні хатинки. Убогість тай годі. Але люди й тут живуть…. А зовсім поруч Амудар’я – кордон з Афганістаном. Мої супутники поринули у спогади. І головне – збереження і передача суспільству історичної правди про долю наших людей, українців. Тому архіважливими є лише першоджерела, свідки подій і правда… А ця війна для наших людей стала бідою, болем і нещастям. В Україну не повернулись 3360 її синів… У Термезі солдатів, яких виводили з Афганістану, зустрічали здебільшого їхні рідні, близькі, а також журналісти. Ніхто з керівників держави не забажав бути присутнім при поверненні «контингенту» з авантюрної, безглуздої, не нашої війни…», - так пригадує поїздку фотограф Йосип Марухняк.

Нагадаємо, сьогодні, у 22 річницю виведення військ колишнього СРСР з Афганістану, в пам'ять про загиблих афганців вулицями Львова проїхав БТР.

 

Довiдка ZAXID.NET

Йосип Марухняк - член Національної спілки фотохудожників України – НСФУ, художник міжнародної федерації фотомитців AFIAP, член Національної спілки журналістів України, член СОФУ. Учасник та призер міжнародних та всеукраїнських фотовиставок.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук