У Львові відкрили перший в Україні пам’ятник лучному спорту

Оксана Панчишин, 14 вересня 201317010

Сьогодні, 14 вересня, відбулось урочисте відкриття пам’ятної таблиці у холі львівської Ратуші та інтерактивного пам’ятника на пл. Ринок в рамках 50-го Міжнародного турніру зі стрільби з лука «Золота осінь – 2013», повідомили у перс-службі ЛМР.

«Це один з найблагородніших видів спорту – стрільба з лука. Хочу подякувати усім лучника і федерації за бажання рухатись вперед. Львів гордий з того, що світова федерація заснована саме у Львові у Ратуші. Сьогодні, коли відбувається 50-й чемпіонат «Золота осінь», для нас дуже велика честь відзначити цю подію, відкриваючи скульптуру», – зазначив присутній на урочистому відкритті міський голова Львова Андрій Садовий.

Як зауважив на урочистостях президент Львівської обласної федерації стрільби з лука Олександр Калініченко, «зараз у світі спостерігаємо зріст популярності цього виду спорту… Стрільба з лука привезла в Україну понад 10 медалей з Олімпійських ігор, переважно завдяки саме львівській школі».

Пам’ятна таблиця, яку встановили у холі Ратуші, присвячена заснуванню 1931 року у місті Львові Міжнародної федерації стрільби з лука, а інтерактивний пам’ятник на пл. Ринок – 50-річчю турніру «Золота осінь».

«Скульптура виготовлена з металу. Це ковальська робота. Вона зроблена як силует лучника. Висота – 2,5 м, вага – біля 200 кг. Пам’ятник встановлено симетрично до Швейка, зліва до міської ради. На виготовлення пам’ятника пішло близько місяця», – розповів скульптор, автор інтерактивного пам’ятника Мирослав Дидишин.

«Львів має амбіцію бути першим. Федерація світова заснована у Львові, перший чемпіонат відбувся у Львові, і, до речі, пам’ятник, який ми сьогодні відкрили, це перший пам’ятник лучному спорту, який є в Україні. Це знаменна подія. Хочу, щоб відкриттям цього пам’ятника, ми дали новий імпульс розвитку лучного спорту. Бо це той спорт, який активно розвиває і внутрішній, і зовнішній світ, дає силу, тверезість і мудрість думки», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Відтак мер подарував скульптору Мирославу Дидишину пам’ятну монету «750-ліття Львова».

Довідка. Турнір «Золота осінь» є основним рейтинговим змаганням лучного сезону України 2013 року та цьогоріч передує проведенню чемпіонату світу зі стрільби з лука (29.09-06.10.2013, м. Анталія, Туреччина) та введений до системи комплектування національної збірної команди України як один з етапів підготовки до головних змагань сезону 2013 року.

Важливою метою цих змагань є прагнення Львівщини до включення Міжнародного турніру «Золота осінь» до світового рейтингу, що значно розширить географію учасників та підвищить статус змагань.

Нагадаємо, 10 вересня у Львові розпочались традиційні міжнародні змагання зі стрільби з лука «Золота осінь».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук