У Львові виставили фотопроект Юрка Дячишина Terra Galicia

Виставка Terra Galicia у галереї «Дзиґа» триватиме до 19 травня

У галереї «Дзиґа» відкрилась виставка відомого львівського фотографа Юрка Дячишина Terra Galicia.

Юрко Дячишин працював над проектом два роки: з квітня 2017 до квітня 2019. За цей час, в пошуках «землі», фотограф здійснив понад 70 поїздок, загальна протяжність яких склала більше 13 тис. км. Маршрут і локації обиралися через Google Maps, приблизно визначалася якась крапка на мапі, а далі «прочісувалося» поле за полем, дорога за дорогою. До експозиції увійшло близько 40 фотографій.

Фото Богдана Ємця

Протягом двох років Дячишин збирав краєвиди Галичини, проте він свідомо уникав ефектних ракурсів чи ситуації, гадаючи перевагу графічній вишуканості дуже простих «сюжетів».

Його пейзажі фіксують щоденне буття землі, звичні ландшафти, краса яких зазвичай відкривається лише тому, хто вміє її побачити. Саме таким є око Дячишина, який не лише бачить та фіксує, а й відкриває для усіх охочих.

Фото Богдана Ємця

«Terra Galicia – це проект про землю і краєвиди Галичини, її просту красу, різноманітність та настроєвість, ландшафти, що зазвичай залишаються візуально ігнорованими, через свою, на перший погляд, звичність та безпретензійність.Terra Galicia – це земля, яка не «відкрита» і не досліджена, хоча знаходиться зовсім поруч. Terra Galicia – це справжня Terra Incognita. Terra Galicia з одного боку – це Галичина, а з другого – це інша планета», – розповідає Юрко Дячишин.

«Я ніколи не займався і не цікавився пейзажною фотографією, я ігнорував та зневажав пейзаж, тому зараз це для мене є новим і приносить мені задоволення, я можу по-іншому думати, дивитися, радіти від нових вражень, емоцій та відкритів» – зізнається він.

Фото Богдана Ємця

Зрештою, проект Terra Galicia виходить за межі пейзажної фотографії, впевнено заходячи на територію contemporary art. Те, як роботи експоновані на виставці у «Дзизі», лише підкреслює цю їх властивість.

«У проекті Terra Galicia я уникав популярних «солодких» пейзажних шаблонів, таких як захід-схід сонця, а також недопущено присутності людей, тварин, будівель, елементів інфраструктури чи інших локальних особливостей, які б підкреслювали, що це Галичина. Працюючи над проектом, я постійно повертався в ті самі місця як загублений мандрівник, що сподівається знайти щось-когось, що не побачив спершу на цьому просторі», – говорить Дячишин.

Фото Павла Паламарчка

Юрко Дячишин працює над довготривалими документальними та арт-проектами, найвідомішими серед яких є «Slavik's Fashion» (2011−2013), «Slavik Super Star» (2013−2014),

«Карпатські пастухи» (2005−2011) тощо. Його фото опубліковані в багатьох міжнародних виданнях, зокрема: New York Times, Telegraph, Der Spiegel, Die Weltwoche, Mirror, La Repubblica, Metronews, De Standaard, Gazeta PL, Esquire Ukraine, L’Hebdo, Los Angeles Times, The Wall Street Journal, Washington Post, Foreign Policy, Feature Shoot та багато інших. Роботи виставлялися на багатьох персональних виставках і фестивалях.

Фото Богдана Ємця

Виставка у галереї «Дзиґа» триватиме до 19 травня.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук