У Львові влаштували перший в Україні допрем'єрний показ фільму «Захар Беркут»
У прокат стрічка вийде з 10 жовтня
Довга інтрига, переговори з Голлівудом і нарешті перший допрем'єрний показ в Україні фільму Ахтема Сеітаблаєва «Захар Беркут» влаштували у Львові. Одночасно у «Львіварні» відкрили виставку оригінальних костюмів із стрічки.
1241 рік, на наші землі суне багатотисячна Монгольська орда на чолі із ханом Бурундою, на його грудях символічний двоголовий орел. Громада маленького села Тухля у Карпатах стає на захист свого дому. Повість Івана Франка «Захар Беркут» екранізував український режисер кримський татарин Ахтем Сеітаблаєв, який до того зняв, зокрема, стрічку «Кіборги».
«Мені дуже важливо розповісти про те, що Україна все своє існування змушена відстоювати своє право на власне життя, свою гідність, свої мрії і тому для мене це важливо, особливо зараз», – зізнається Ахтем Сеітаблаєв.
Запросили ще одного режисера – Джона Вінна з Голлівуду, а також американських, британських, українських та монгольських акторів. Захара Беркута втілив американець Роберт Патрік, відомий за фільмом «Термінатор», а боярином Тугаром Вовком став знаний шотландець Томі Фленаган. Усе це заради того, щоб вийти на світового глядача.
«Для мене один із головних меседжів цього фільму – це приклад того, як колись наші предки, маючи ворога, в тисячі разів більшого за чисельністю, не здалися і об'єдналися», – розповідає сценарист Ярослав Войцешек.
Сцени знімали у карпатських горах, на озері Синевир та у збудованих під Києвом декораціях – скелях та селі, куди уже водять екскурсії.
«Складно було працювати у спеку. Було +35, а в мене борода, вуса, перука і шуба, це було найважче, бо коли спекотно, воно все починає чухатися, шуба гріти тебе. Важко було впевнити себе, що ти можеш показати ту епоху, можеш бути людиною з того часу», – згадує актор Андрій Ісаєнко.
«Коли ти бачиш себе в дзеркалі вже після того, як над тобою похімічили костюмери, гримери, щось змінюється на якомусь ДНК-рівні: ти перестаєш бути собою, це правда», – зізнається актор Олег Волощенко.
Наймолодший актор у стрічці – 7-річний Михайлик Корженівський, який зіграв роль онука Захара Беркута.
«Була сцена, коли помирає дід і мені треба було дивитися і плакати. І я сам заплакав, бо діда було шкода. А ще мама пообіцяла, що купить все, що захочу, якщо я поплачу. Ото я згадав мамині слова і заридав. Потім отримав штурмову гвинтівку», – розповідає Михайлик.
Фільм англійською мовою, дубльований на українську. Саундтрек написав «Океан Ельзи».
Перед першим показом у «Львіварні» відкрили виставку костюмів з фільму. 600 строїв робили вручну, ткали полотно, майстрували прикраси, обладунки. Також до прем'єри випустили монету.
У всеукраїнський прокат «Захар Беркут» вийде 10 жовтня.