Львів’яни першими в Україні побачать історичний екшен «Захар Беркут»
У понеділок, 7 жовтня, у Львові відбудеться допрем’єрний показ історичного екшену «Захар Беркут». Львів’яни першими в Україні побачать цей фільм. У широкий прокат картина, знята режисером Ахтемом Сеітаблаєвим у співпраці з американським колегою Джоном Віном, виходить 10 жовтня 2019 року. Над фільмом працювали компанії Kinorob та CinemaDay за підтримки Державного агентства України з питань кіно.
Також у музейно-культурному комплексі «Львіварня» відкриється виставка «Світ Захара Беркута». На ній буде представлено 25 унікальних образів, створених художницею з костюмів Антоніною Белінською спеціально для зйомок історичного екшена.
Відвідувачі виставки зможуть дізнатись, скільки часу та зусиль вимагає створення фільму, які фахівці працюють над кожним образом та як важлива кожна, навіть найменша, його деталь.
«Ми неймовірно раді можливості представити публіці не тільки фільм, але й цілу галерею образів, створених для нього. Як на мене, це дуже цікаво – побачити їх у реальному житті, уявити собі, скільки зусиль вимагає робота над екранною картинкою. Адже навіть найменші деталі, ґудзики та стрічечки мають величезне значення. І над усім цим працювали десятки майстрів з усієї України! Наш проект з’єднав українців з різних куточків країни. А через старовинні матеріали, які ми використали, створився символічний зв’язок із нашим минулим» , – розповідає художниця з костюмів Антоніна Белінська.
Нагадаємо також, що 15 жовтня у «Кінопалаці» на вул. Театральній перед показом фільму «Захар Беркут» відомий франкознавець Богдан Тихолоз прочитає лекцію про однойменну повість Івана Франка.
Історичний екшен «Захар Беркут» став найбільш очікуваною українською кінотеатральною прем'єрою цієї осені. Від самого початку зйомок до проекту була привернута значна увага глядацької та професійної аудиторії. Робота над фільмом тривала кілька років, у ній брали участь сотні фахівців з різних куточків України та світу.
До консультацій були залучені спеціалісти з історії та музейні працівники. Партнером та консультантом стрічки став Міжнародний Фонд Івана Франка. Зйомки відбувалися в Карпатах, на озері Синевир, та під Києвом. Спеціально для «Захара Беркута» були збудовані декорації величезної гірської ущелини, селища Тухля та маєтку Тугара Вовка.
У проекті узяли участь також і голлівудські кінематографісти. Продюсерами фільму з американського боку виступили Джефф Райс, Юрій Карновський і Раджа Коллінз.
У головній ролі зіграв голлівудський актор Роберт Патрік («Термінатор 2: Судний день»). У стрічці взяли участь актори з України, США, Великобританії, Казахстану та Монголії: Алекс МакНіколл, Томмі Фленаган, Поппі Дрейтон, Андрій Ісаєнко, Олег Волощенко, Цегмід Церенболд, Єржан Нуримбет, Аліна Коваленко, Рокі Майерс, Олівер Тревена, Аян Отепберген, Віктор Жданов та інші.
Також у фільмі взяло участь понад 250 акторів масових сцен, а також дві команди каскадерів – з України та Казахстану.
Спеціально для історичного екшену було створено понад 600 оригінальних костюмів, що склало більше ніж 3 000 одиниць одягу, сотні екземплярів зброї, аксесуарів, прикрас, посуду. Над проектом працювали до 40 майстрів, які досліджували історичний одяг та створювали костюми, їм допомагали ремісники з цілої України.
Як зазначають творці фільму, у картині відображено події 1241 року. Монгольська орда на чолі з полководцем Бурундою рухається на захід, винищуючи все на своєму шляху. Дійшовши до високих Карпатських гір, військо зупиняється біля підніжжя. Однак вночі кілька місцевих мисливців – брати Беркути потайки пробираються в табір та звільняють полонених. Бурунда вирішує йти навпростець, щоб помститися і знищити карпатські поселення. Для цього він знаходить зрадника серед місцевих, який відкриває йому таємний прохід у горах. Однак невеличка громада гірських мисливців під керівництвом Захара Беркута має свій план, щоб назавжди зупинити численного ворога.