У Львові вперше показали роботи Володимира Патика, які він малював у 16 років

Виставка «Людина, що народилась з пензлем у руці» ‒ роботи зі старої віднайденої папки

Головні новини Львова 10.10Оксана Сенишин, 10 жовтня 2018, 16:49 1224 0

9 жовтня львівському митцю Володимиру Патику виповнилося б 92 роки. До цієї дати у Галереї Гері Боумена художнику влаштували виставку під назвою «Людина, що народилась з пензлем у руці». І просили відвідувачів приносити на неї улюблені квіти художника: соняхи та чортополох.

А ще Володимир Патик любив калину та іриси. Та саме задля замальовок соняхів часто зупиняв машину, коли мандрували сім’єю.

«Тато казав: «Все, стаємо!» Всі були дуже погані шофери, бо поки ми їхали, поки ми зупинились.. То була дуже довга історія. Ми їздили по великій Україні і місцями були прекрасні поля соняшників, жовті. Він намалював тисячі картин з тими соняшниками. Бо соняшники в нього асоціювалися з Україною», ‒ поділилася спогадами донька митця Оксана Патик.

Виставка унікальна, бо показує, з чого починається художник. Це роботи ще до початку навчання Володимира Патика в теперішній Академії мистецтв. Коли йому тільки-но виповнилося шістнадцять років.

«Перебираючи в майстерні старі роботи, я натрапила випадково на папку. Стару, об’їдену мишами, столітнім порохом припалу. Відкриваю, а рукою Патика написано «Рисунки 1942- 50-их років». Там є перші роботи олівцем, тушшю і навіть олійними фарбами на звичайнісінькому полотні», ‒ пояснила дружина митця Романа Патик.

«З тим матеріалом працювати було дуже цікаво. Його ніхто ніколи не бачив і не витягав на світ Божий. Вони вперше експонуються. Тут є і один з найстаріших портретів Володимира Йосиповича», ‒ розповів упорядник виставки Петро Сметана.

За своє життя парубок з села Чорний Острів, що поблизу Ходорова, об’їздив чи не всю Україну, малював північ Росії, Прибалтику, Сибір, Середню Азію. Він, кажуть, перевів у красу до 600 кілограмів фарби, майже 2 кілометри полотна і більше тони паперу. А ще удостоївся Шевченківської премії за серію «Земля Шевченка» і звання народний художник України. І весь цей свій талант пробував передати молоді як викладач Академії мистецтв.

«Йому було надто нудно, і я його розумію. Людина, яка володіє творчою незалежністю, їй часто буває дуже тісно в академічних рамках. Але його шанували студенти, його любили студенти!», ‒ пояснив народний художник України Любомир Медвідь.

«Минулої ночі, перед виставкою, я заснула і мені цілу ніч снився тато. Усміхнений, веселий, водив мене по якомусь палаці. Кольоровий і прекрасний сон!», ‒ поділилася емоціями донька митця Оксана Патик.

Рідні певні, це знак від Володимира Патика. Він тішиться, адже про нього пам’ятають.

Виставка триватиме до кінця осені.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук