У Львові вперше в Україні запустили міський Портал відкритих даних

У Львові вперше в Україні запустили міський Портал відкритих даних
Портал презентували в ЛМР сьогодні

Львівська міська рада першою в Україні презентувала Портал відкритих даних. Це онлайн-платформа, що містить інформацію від різних структурних підрозділів мерії, а також інших установ, що працюють на території міста.

Інформацію на сайті публікують у форматі прикріплених файлів, які можна попередньо переглянути (лише структуровані дані в певних форматах), завантажити або ж використати без завантаження в уже готових продуктах (аплікаціях, на інших порталах тощо), інформує прес-служба Львівської міськради.

Очікується, що основною цільовою аудиторією порталу будуть громадські активісти, журналісти, розробники програмного забезпечення і розумних сервісів, а також усі зацікавлені в діяльності органів місцевого самоврядування.

Портал доступний за посиланням. Зараз тут розміщено 47 різних наборів даних. Однак інформацію постійно доповнюватимуть та оновлюватимуть.

«Мені приємно, що ми робимо це перші в Україні. Хоча я знаю, що незабаром такий же продукт презентують і на національному рівні. Є попередні обрахунки, за якими робота цієї системи в максимальному обсязі дасть змогу суттєво збільшити ВВП. Відкритість та прозорість дають нам нові поштовхи, імпульси та можливості. Дякую команді, яка активно працює в цьому напрямку. Для Львова це надважливо», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

«За допомогою цього порталу ви отримуєте дані, на основі яких можете будувати будь-які звіти та порівняння. Такий підхід унеможливлює маніпуляції різними цифрами. Ми показуємо абсолютно живу систему, яка вже працює», – додав директор Міського центру інформаційних технологій та радник міського голови з питань впровадження ІТ Андрій Вишневський.

За словами Андрія Садового, Львів розпочинає процедуру приєднання до Міжнародної хартії відкритих даних, основною метою якої є сприяння співпраці та узгодженості для прийняття і реалізації спільних принципів, стандартів і найкращих практик відкритих даних у всьому світі.

Додамо, що зі жовтня 2016 року міськрада відкрила доступ до бази даних розвитку міста. ЛМР створила інтернет-платформу з вільним доступом до основних показників розвитку міста, тобто це портал, який оприлюднює статистичні дані своїм мешканцям.

Довідка. Метою Хартії відкритих даних є поширення демократії, боротьба з корупцією та сприяння економічному зростанню у всьому світі. Зараз до Хартії долучились уряди 16 країн та 25 муніципалітетів світу. Україна приєдналась до Хартії восени 2016 року. Львів – перше українське місто, яка долучається до цієї ініціативи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук