У Львові встановили скульптуру лева до 100-річчя ЗУНР

Новий пам'ятник міськрада звела на вул. Городоцькій, 40

СуспільствоОрися Шиян, 24 жовтня 201825103
У Львові встановили скульптуру лева до 100-річчя ЗУНР
фото ЛМР
Пам'ятник лева звели поблизу театру Лесі Українки

Сьогодні, 24 жовтня, у Львові встановили скульптурну композицію, присвячену 100-річчю Західноукраїнської народної республіки. На вул. Городоцькій, 40 біля Львівського драматичного театру імені Лесі Українки на постаменті стоїть лев, фігуру якого запозичили з герба ЗУНР, та блоки каменю з виноградною лозою — символ того, що з крапель крові українських бійців Листопадового Чину та УГА, пролитої в боях за ЗУНР, зародилася вільна українська держава.

За інформацією міськради, лев висотою 3 м вилитий із бронзи світлого кольору, а виноградна лоза — з полірованої бронзи. Камені — блоки світло-сірого граніту. Загальна висота скульптури — 3,5 м.

«Основна ідея скульптурної композиції: лев, що просинається, — як алегорія на молоду країну, яка зародилася на уламках Австро-Угорської імперії. Бронзова фігура лева розташована на блоках дикого каменю, лев піднімається по них вгору. Між каменями на рівні землі є маленька виноградні лоза з гроном винограду, що є символом проростання життя від маленької кісточки до великого виноградника — Вільної України», —пояснюють автори концепцію.

Пам'ятник звели біля театру Лесі Українки (фото прес-служби ЛМР)

Нагадаємо, на реалізацію проекту встановлення скульптурної композиції з нагоди 100-річчя ЗУНР з міського бюджету виділено 3,5 млн грн: 2 млн грн — на виготовлення бронзової скульптурної композиції, 1,5 млн грн — на реконструкцію площі на вул. Городоцька, 40.

Також міськрада оприлюднила програму відзначення 100-річчя ЗУНР у Львові.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук