Пам'ятник до 100-річчя ЗУНР у Львові встановлять цієї середи

Майстри вже відлили триметрову скульптуру лева із бронзи, зараз підчищають її шви

Головні новини Львова 22.10Юлія Девда, 22 жовтня 2018, 15:16 882 0

На вулиці Городоцькій, 40 у Львові, поблизу Львівського драматичного театру імені Лесі Українки продовжують облаштовувати простір та встановлювати там скульптурну композицію, присвячену 100-річчю ЗУНР. Етап підготовки на цій території підрядники уже завершили, встановивши підпірні стінки. Тепер же до п'ятниці вони виконуватимуть основні роботи.

Сам проект розділили на дві частини: благоустрій та виготовлення скульптурної композиції. Пам'ятник мають встановити цієї середи, 24 жовтня.

«Скульптура ‒ це бронзовий лев, фігуру якого ми запозичили з герба ЗУНР, та блоки світло-сірого граніту з виноградною лозою. Це символ того, що з крапель крові українських бійців Листопадового чину й УГА, пролитої у боях, народжується українська держава. Також із маленької кісточки винограду виростає великий виноградник, який символізує відродження», ‒ розповідає скульптор Володимир Цісарик.

Встановлення скульптурної композиції на вулиці Городоцькій, 40 ‒ частина програми заходів із вшанування ЗУНР, яку затвердила Львівська міська рада. Її обрали під час публічного архітектурного конкурсу в травні, участь у якому взяли шестеро учасників.

«Ми пішли шляхом нового урбанізму формування громадського простору, де скульптура є тільки елементом збагачення. Це місце розташоване на жвавій вулиці, яка в принципі не асоціюється з відпочинком, має декілька скверів. Скульптура привабила нас, передовсім, лаконічністю, вона не буде, так би мовити, диктаторською, а приваблюватиме тих, хто відпочиватиме в цьому куточку», ‒ каже начальник управління архітектури та урбаністики Юліан Чаплінський.

На реалізацію проекту встановлення скульптурної композиції з нагоди 100-річчя ЗУНР з міського бюджету виділили 3,5 мільйони гривень.

Зазначимо, що до кінця року на вулиці Городоцькій, 40, укомплектують підпірні стінки, дороблять вуличне освітлення, встановлять лавочки, а сам простір прикрасять зеленими насадженнями.

Додамо, що у ЛОДА виявили намір встановити інший пам’ятник з тієї ж нагоди на розі вул. Листопадового Чину та Огієнка, за 400 м від Городоцької, 40.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук