У Львові з другої спроби обрали директора Будинку органної та камерної музики

Конкурсна комісія одноголосно проголосувала за Івана Остаповича

Головні новини Львова 08.11Ольга Перехрест, 8 листопада 2017, 11:52 1145 1

У середу, 8 листопада, конкурсна комісія обрала новим керівником львівського Будинку органної та камерної музики диригента та культурного менеджера Івана Остаповича. За нього одноголосно проголосували усі шестеро членів комісії, що були присутні на засіданні.

Нагадаємо, що кандидата на цю посаду обрали лише з другої спроби.

Перший конкурс відбувся наприкінці літа: тоді, 23 серпня, комісія обрала керівником органного залу його тодішнього в.о. голови Юліана Винницького, який обіймав цю посаду з 1988 року. Результати того конкурсу викликали сильне обурення серед громадськості, а його результат визнали недійсним через порушення процедури.

Юліан Винницький не брав участь у другому конкурсі, оскільки подав позов до суду із вимогою укласти з ним трудовий договір за результатами конкурсу 23 серпня. Тож 8 листопада комісія розглянула лише кандидатуру його опонента, Івана Остаповича, який подав свою кандидатуру знову. Інших охочих стати директором органного залу не було.

Зазначимо, що з дев’яти членів комісії присутніми на засіданні було тільки шестеро, а саме: Світлана Ільницька (юристка, медіаторка, членкиня Асоціації правників України), Марта Більська (журналістка), Максим Коляда (депутат ЛМР, асистент кафедри психології УКУ), Остап Лозинський (художник, голова Львівської міської громадської організації «Асоціація музеїв та галерей»). Всеволод Поліщук (ГО «Креативне місто») та Олена Шептицька (художниця, ГО Міжнародна мультикультурна платформа «Дивина») голосували за допомогою скайп-зв’язку.

Інші троє членів комісії, яких делегував колектив Будинку органної музики, не прийшли. Днем раніше, 7 листопада, під час першого засідання, Уляна Безкоровайна (лікарка, викладачка Львівського інституту медсестринства і лабораторної медицини ім. А. Крупинського) звернулась до комісії із заявою, що вважає це зібрання не легітимним і тому вимагає негайно припинити роботу. Підставою для цього звернення вона назвала те, що ще не сплив термін подачі апеляції на ухвалу Франківського районного суду, який виніс ухвалу про скасування заходів забезпечення позову по цивільній справі Юліана Винницького до Львівської міської ради про зобов’язання укласти із ним трудовий договір.

Інші двоє членів комісії, Микола Орич (диригент та заслужений діяч мистецтв України) та Олег Садовий (інженер-технолог) не з'явились ані 7, ані 8 листопада.

Іван Остапович представив свою програму роботи на посаді директора органного залу на рік і п’ять років. Серед основних цілей: промоція закладу та його заходів, створення сайту, оптимізація роботи кас, укладання контракту із квитковим сервісом, проведення нового концертного сезону з оновленою програмою. Протягом наступних п’яти років Іван Остапович планує створити на базі Будинку органної та камерної музики постійний фестиваль органної музики, провести оцінку стану органу, відремонтувати будівлю та зробити простір безбар’єрним та інклюзивним, вирішити проблему з опаленням. Іван Остапович також наголосив на важливості участі залучення додаткових коштів, участі у профільних грантових проектах України та ЄС.

Іван Остапович також заявив, що ознайомлений із складними стосунками між Будинком органної музики та громадою релігійній громаді Святої Марії Магдалени Римо-католицької церкви у Львові, що проводить богослужіння у цій будівлі.

«Вважаю, що ці речі дуже вдало можуть поєднуватись, уникаючи конфліктних ситуацій. Римо-католицька громада готова до діалогу. І я думаю, ми зможемо чітко співіснувати. Впевнений, що громада готова на співпрацю - знаю це з особистого спілкування з їхніми представниками», - пояснив ZAXID.NET Іван Остапович.

Комісія одноголосно визнала переможцем конкурсу на вакантну посаду директора Будинку органної та камерної музики Івана Остаповича та рекомендувала Львівській міській раді укласти угоду із ним строком на п'ять років.

Довідка:

29-річний Іван Остапович закінчив Львівську музичну академію ім. Микола Лисенка та Національну музичну академію ім. Петра Чайковського. Був диригентом симфонічного оркестру Івано-франківської філармонії (2013-2015). Є керівником проекту «Мультимедійна база Львівської філармонії», одним із засновників та диригентом засновником камерного оркестру Collegium Musicum, арт-директором «Бах Маратону 2015» та Lviv Hindemith Fest 2015. Співзасновник Міжнародного конкурсу композиторів у Львові. Співавтор програми про класичну музику на радіо Skovoroda. Арт-директор фестивалю «Людкевич фест».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук