У Львові зареєстрували петицію з вимогою відмовитись від посипання вулиць піском

Пісоксуміш на газоні на вул. Тернопільській у Львові

Львівські активісти зареєстрували електронну петицію з вимогою відмовитись від піскосуміші, якою посипають вулиці взимку.

«Зимове утримання вулиць за допомогою розсипання тон суміші піску і солі є застарілим методом зимового утримання вулиць навіть для України. Піскосуміш після танення снігу забруднює вуличну інфраструктуру, забруднює повітря, потрапляє в очі та легені мешканців. Забивається дощова каналізація, створюється додаткове навантаження на очисні споруди, чималі кошти йдуть на збір та вивезення залишків. Ще одним наслідком використання піскосуміші є те, що двірники найчастіше утилізують її в газони, що погіршує і без того поганий стан ґрунту: сіль неповоротно накопичується, пісок перешкоджає доступу води і повітря до коренів рослин», – мовиться в петиції.

Автор петиції Мирослав Голяк пропонує для посипання проїжджих частин використовувати чисту сіль або знайти нешкідливі для взуття і лап тварин реагенти, а на тротуарах прибирати сніг без використання матеріалів для посипання. Як можливу альтернативу автор петиції пропонує також посипання дрібними камінцями – відсівом граніту, базальту тощо.

Для того, аби петицію розглянули у Львівській міськраді, вона має набрати 500 голосів протягом 60 днів.

Додамо, що під час апаратної наради в ЛМР міський голова Львова Андрій Садовий також наголосив на потребі знайти альтернативу піску, яким посипають вулиці.

Нагадаємо, до депутати Львівської міськради підтримали петицію львів’янки Анни Меленчук про повну відмову від маршруток і перехід на зручні великі автобуси та електротранспорт.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук