У мережі з'явилося відео масових затримань білорусів на святкуванні Дня Волі у Мінську

СвітРоман Ганкевич, 26 березня 20174210
У мережі з'явилося відео масових затримань білорусів на святкуванні Дня Волі у Мінську
фото Reuters
Число затриманих в країні досягло тисячі осіб

У мережі з'явилося відео масових затримань активістів і звичайних громадян під час святкування Дня Волі у Мінську. Кілька правозахисних організацій України в суботу, 25 березня, поширили звернення, в якому закликали міжнародні організації звернути увагу на події в Білорусі, пише «Радіо Свобода».

Як зазначається, текст звернення поширила на сторінці у Facebook громадська організація «Центр громадянських свобод». «У Білорусі тривають масштабні переслідування представників громадянського суспільства у зв’язку з проведенням щорічної акції до Дня Волі. Тільки в Мінську 25 березня, за різними даними, було затримано близько тисячі осіб. Правоохоронні органи Білорусі проводять свавільні затримання активістів, правозахисників, журналістів, навіть випадкових перехожих…», – заявили у своєму зверненні правозахисники і звернулися до міжнародних організацій з закликом звернути увагу до подій в Білорусі.

Громадські активісти, зокрема, звернулися до ОБСЄ із рекомендацією продовжити дію Московського механізму ОБСЄ по Білорусі та розглянути питання щодо перенесення сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ, яка має відбутися в Мінську в липні 2017 року. Підписантами звернення стали представники Центру громадянських свобод, Української Гельсінської спілки з прав людини, Кримської правозахисної групи, Центру інформації про права людини та Медійної ініціативи за права людини.

«Переслідування громадян Білорусі через вираження їхньої думки та участь в мирних зібраннях є неприпустимим і порушує міжнародні стандарти в сфері прав людини», – наголосили представники правозахисних організацій України.

Раніше неурядовий правозахисний центр «Вясна» повідомив, що в його списках затриманих в суботу у Мінську є щонайменше 300 осіб. Водночас український журналіст Костянтин Реуцький, який висвітлював ці події, заявив, що може йтися про щонайменше тисячу затриманих. Офіційних даних про кількість затриманих і підстави затримання немає.

За даними центру «Вясна», 57 осіб, у тому числі правозахисників і журналістів, які були затримані у його офісі, звільнено.

Нагадаємо, вчора у Мінську опозиція намагалася провести святкування Дня Волі, але до оголошеного заздалегідь місця збору поруч із Національною академією наук змогли потрапити переважно журналісти. Потенційних учасників акції зупиняли кордони міліції. Після цього тисячі активістів стали рухатися до центру Мінська з іншого місця, але невдовзі були зупинені міліцією, відбулися масові затримання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук