У Мінкульті відреагували на повідомлення про пропажу стародруків з ЛНГМ

КультураК.С, 11 січня 20175490

Міністерство культури України висловило стурбованість ситуацією пропажі стародруків з Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького.

Проте у міністерстві вважають, що до завершення повної звірки фондів робити висновки про відсутність музейних предметів передчасно.

«Метою звірення наявності предметів з фондово-обліковою документацією музею є контроль за станом ведення основних облікових документів та встановлення відповідності фактичної наявності предметів, ідентифікуючих ознак та стану їх збереженості даним основних облікових документів. На сьогодні Львівською національною галереєю мистецтв імені Б. Г. Возницького повне звірення не завершено», - йдеться у повідомленні міністерства.

Також міністерством культури опрацьовується питання створення робочої групи для надання методичної допомоги в проведенні звірення в Львівській національній галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького.

«У 2016 році було відновлено роботу Експертно-фондової комісії міністерства культури України, яка є постійно діючим консультативно-дорадчим органом для надання рекомендацій та пропозицій з питань обліку та зберігання музейних предметів і музейних колекцій Музейного фонду України.

За рішенням засідання Експертно-фондової комісії, Мінкультури було рекомендовано звернутися до музеїв та заповідників сфери управління відомства, які не надали матеріали щодо проведення звірення, в тому числі Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького, з проханням надати у трьохмісячний термін підсумкові матеріали Звірення для подальшого їх опрацювання», - йдеться у повідомленні міністерства.

Відповідно до звернення міністерства культури матеріали щодо проведення звірення Львівська національна галерея мистецтв імені Б. Г. Возницького має подати до 1 березня 2017 року.

Нагадаємо, що про безпрецедентне зникнення стародруків у Львівській галереї мистецтв заявили 4 січня. Під час інвентаризації фонду кириличних стародруків у Музеї мистецтва давньої української книги, там недорахувались 95 видань та 2 рукописи. Загалом колекція налічує близько 600 позицій. Тобто зникла практично кожна шоста одиниця зберігання.

Інвентаризація відбувалась за наказом Тараса Возняка, який очолив Львівську галерею мистецтв у вересні минулого року. Загальна вартість книг, які пропали з музею, може сягати десятка мільйонів доларів.

Водночас у музеї ще не закінчили інвентаризацію фондів. За словами директора Львівської галереї мистецтв Тарас Возняка, наразі перевірили лише фонд кириличних стародруків, а далі перевірятимуть стародруки латиницею та бібліотеку, у якій зберігаються книги від ХІХ століття.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук