У Міносвіти пояснили, як випускники складатимуть обов'язкове ЗНО з іноземної мови

У Міносвіти пояснили, як випускники складатимуть обов'язкове ЗНО з іноземної мови

У Міністерстві освіти і науки України надали роз’яснення щодо запровадження у 2016 році обов’язкового тесту ЗНО з іноземної мови для випускників загальноосвітніх шкіл.

«Раніше випускні іспити для 11 класу проводилися безпосередньо в школі та оцінювалися за 12-бальною шкалою. ЗНО здавалося окремо, у формі тесту і окремо оцінювалося відповідними балами. В 2015 році був проведений експеримент – поєднання ДПА (випускного іспиту) та ЗНО (зовнішнього незалежного оцінювання) з української мови. Така практика дала позитивні результати, оскільки дозволила учням зосередитися на підготовці саме до ЗНО, не витрачаючи час та зусилля ще й на здачу випускного іспиту з української мови», – мовиться в заяві Міносвіти. 

У МОН стверджують, що поєднання ЗНО та випускного іспиту «дозволило отримати загальну картину рівня підготовки наших учнів з предмету «Українська мова та література».
У зв’язку з цим у Міносвіти вирішили в 2016 році розширити практику загальнообов’язкових іспитів у форматі  ЗНО+ДПА. Тепер усі учні-випускники 11 класу складатимуть об’єднаний тест вже з трьох предметів – української мови та літератури, іноземної мови та математики або історії (на вибір).

«Обов’язкове складання ДПА у формі ЗНО з іноземної мови часто називають «обов’язковим ЗНО з англійської», проте це не зовсім так – учні можуть складати іспит з тієї іноземної мови, яка в них в школі була «основною іноземною». Тобто, якщо це була школа, наприклад, з поглибленим вивченням німецької мови – то випускники можуть писати тест саме з німецької мови», – наголосили в Міністерстві.

При цьому в МОН спростовують розповсюджену серед майбутніх абітурієнтів думку про те, що ЗНО з іноземної мови буде обов’язковим для вступу до університетів і може завадити тим випускникам, у яких іноземна мова не викладалася належним чином у школі, стати студентами. 

«Ці твердження не відповідають дійсності – шанси стати студентами у випускників 2016 року будуть такими ж самими, як і у випускників 2015 року. Результат ЗНО з іноземної мови матиме значення тільки для тих абітурієнтів, які обиратимуть відповідні університети та спеціальності, де знання іноземної мови є критично важливим і зазначене в правилах прийому – наприклад, при вступі на спеціальність «англійська мова та література», – зазначають у Міносвіти.

Нагадаємо, 21 вересня прес-служба МОН оприлюднила терміни складання ДПА та ЗНО у 2016 році та перелік обов'язкових предметів, до якого потрапили  українська та іноземна мови. Обов'язкове складання ЗНО з іноземної мови викликало хвилю обурень випускників та їхніх батьків, які стверджували, що добре підготуватися до тестування за один навчальний рік буде дуже складно.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук