Яценюк: Іншої системи вступу до вишів, крім ЗНО, – не буде
Прем'єр запевнив, що поки він очолює уряд, то система вступу до вищих навчальних закладів не зміниться
Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк запевнив, що поки він очолює уряд, зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) буде єдиною системою вступу до вищих навчальних закладів.
«Моя позиція – взагалі навіть немає дискусії щодо ЗНО. Воно було, є, і воно буде. Іншої системи вступу до вищих навчальних закладів при цьому складі Кабінету міністрів не буде», – наголосив Яценюк на засіданні Національної ради реформ, передає прес-службу КМУ.
На думку голови уряду, закон про вищу освіту є прогресивним і «великим досягненням».
«Цей закон ми почали розробляти у 2012 році, ще перебуваючи в опозиції», наголосив він та додав, що цей процес очолила нинішній голова парламентського комітету з питань освіти й науки Лілія Гриневич та інші співавтори.
На думку Яценюка, цей закон дав вищим навчальним закладам додаткову автономію, зокрема фінансову, оскільки вони відтепер вони можуть відкривати рахунки в банках, а не лише в Державному казначействі.
Прем’єр наголосив, що певні положення цього закону потребують імплементації,зокрема, в питанні держзамовлень.
«Ми це зробимо. Ми впровадимо схему «гроші ходять за дитиною». Нехай отримують ваучер і самі обирають вищий навчальний заклад. Треба відмовлятися від «советщини»», – сказав Яценюк.
«Ми передбачили стимули для кращих студентів. Чим краще ти навчаєшся, тим більшу стипендію отримуєш», – додав він.
Яценюк додав, що за цим законом також створено агентство з забезпечення якості вищої освіти.
«Ми по-іншому не позбудемося ВНЗ, які друкують дипломи». Завдяки скороченню неефективних вишів держава зможе «концентрувати фінансові бюджетні ресурси на тому, щоб розвивалися ті, які здатні давати освіту», – сказав очільник уряду.
Він окремо зупинився на питанні професорсько-викладацького складу: «Це також потребує серйозної уваги».
Реформування середньої освіти голова уряду назвав складнішим питанням, ніж проведення змін у вищій школі: «Ми збудували стіну, не маючи фундаменту».
Яценюк нагадав, що обговорював питання реформ в середній освіті з директорами київських шкіл, які перемогли у відкритих конкурсах на посади.
Він наголосив на необхідності впровадити виборність директорів шкіл по всій Україні.
Окрім того він зазначив, що необхідно передбачити ширшу фінансову автономію шкіл.
Яценюк також сказав, що один комплект підручників на рік коштує мінімум 1050 грн., в той час як найдешевший планшетний комп’ютер–- близько 2 тис. грн.
«Це означає, що планшет окупається за два навчальні роки», – зазначив він і додав, що планшети також полегшуватимуть спілкування учнів із батьками та вчителями і між педагогами й батьками.
Голова Кабіну наголосив, що реформування середньої освіти потребує політичної волі.
Нагадаємо, президент Петро Порошенко розпочав обговорення питання про реформи в освіті на черговому, 12-му засіданні Національної ради реформ.