У МОЗ оприлюднили новий реєстр препаратів програми «Доступні ліки»

До переліку увійшли 199 препаратів від 43 виробників

У МОЗ оприлюднили новий реєстр препаратів програми «Доступні ліки»
фото умовне
У МОЗ розширили перелік препаратів програми «Доступні ліки»

У четвер, 27 липня, Міністерство охорони здоров'я України оприлюднило оновлений реєстр препаратів, які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати за програмою «Доступні ліки». Про це повідомила прес-служба МОЗ.

«До оновленого реєстру ліків увійшло 199 препаратів 43 виробників, з яких 21 виробник з країн ЄС, сімнадцять – з України, чотири – з Індії та один – з Ізраїлю. У новому реєстрі стало на 33 позиції більше для пацієнтів, які хворіють на серцево-судинні захворювання, п'ять – на діабет ІІ типу, чотири – бронхіальну астму у порівнянні з попередніми місяцями», – йдеться у повідомленні.

У міністерстві також зазначають, що впродовж червня лікарі виписали майже 1,9 мільйона рецептів на лікарські засоби за програмою «Доступні ліки». Також зросла кількість аптек, що приєднуються до програми, участь у якій є виключно добровільною. На середину липня, учасниками програми вже були 6179 аптек.

Нагадаємо, урядова програма «Доступні ліки», завдяки якій громадяни, хворі на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму безкоштовно або з незначною доплатою отримують ліки в аптеках запрацювала у квітні. Кошти за ліки аптекам відшкодовує держава. Спочатку на це було виділено 500 млн грн, згодом Кабмін дофінансував програму на 250 млн. грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук