У Німеччині виник скандал через плани залізниці назвати потяг іменем Анни Франк

СвітКатерина Чурилова, 1 листопада 20176190
У Німеччині виник скандал через плани залізниці назвати потяг іменем Анни Франк
фото AFP
Німецька залізниця планує назвати 25 потягів на честь видатних жителів Німеччини

У Німеччині вибухнув скандал через плани німецької залізниці назвати потяг на честь Анни Франк, єврейської дівчинки, однієї із найвідоміших жертв нацизму. Про це повідомляє Deutsche Welle.

У Музеї Анни Франк (Anne Frank Huis, Амстердам) заявили, що таке рішення «викликало новий біль» у тих, хто пережив депортацію, та тих, хто все ще відчуває наслідки тих часів.

Однак в Deutsche Bahn заявили, що плани назвати іменем Анни Франк поїзд – ініціатива «з добрими намірами». Компанія відповіла, що під час конкурсу саме клієнти залізниці найбільше обирали варіант назви поїзду на честь Анни Франк. А журі, яке потім відібрало такий варіант, навпаки, прагнуло вшанувати, а не завдати шкоди пам'яті Анни Франк.

Анна Франк – єврейська дівчинка-підліток, яка народилася у Німеччині в єврейській родині. В 1933 році її родина втекла в Амстердам, проте і там їх застала німецька окупація. Дівчинка протягом 25 місяців разом зі сім’єю переховувалася в столиці окупованих Нідерландів.

З часом була схоплена та відправлена, як і її рідні, до концтабору в Аушвіц, а пізніше до Берген-Бельзена. Впродовж всього часу перебування у сховищі Анна вела щоденник, який став згодом всесвітньо відомим.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук