У новій військовій стратегії Литва визнала Росію головною загрозою держбезпеки

СвітАндрій Стець, 18 березня 20161230
У новій військовій стратегії Литва визнала Росію головною загрозою держбезпеки
фото AFP
«Зелені чоловічки» - російські військові без розпізнавальних знаків під час анексії Криму у березні 2014 року

Литва ухвалила нову військову стратегію, в якій йдеться, що дії Росії становлять найбільшу загрозу для безпеки країни. Про це йдеться у повідомленні оборонного відомства країни, пише «Інтерфакс-Україна».

У документі, зокрема, зазначено, що ймовірність військової агресії проти Литви та інших країн регіону вже не є теоретичною і в майбутньому може зрости. У стратегії наголошується, що армія Литви готова дати відповідь на загрози, у тому числі на інформаційні та кібернетичні атаки.

У стратегії йдеться, що Росія «руйнує засновану на правилах систему європейської безпеки».

«Військова стратегія 2012 року перестала відповідати реаліям безпеки і новим завданням, які постали перед армією Литви. З урахуванням досвіду Грузії і України армія Литви повинна бути готова реагувати як самостійно, так і спільно із союзниками, як на звичайні, так і на неконвенційні загрози», - сказав міністр оборони Юозас Олякас.

Окрім цього, у новій стратегії Литва закріпила положення про прагнення мати на постійній основі озброєння союзників по НАТО.

У стратегії залишилася без зміни головна військова мета: разом з союзниками забезпечити надійне стримування, а в разі невдачі зі стримуванням - самостійно і спільно із союзниками забезпечити оборону Литви.

Нагадаємо, що Державна рада з питань оборони Литви ухвалила здійснювати призов на постійну обов'язкову військову службу не тимчасово (на п'ять років), а постійно, тобто на кожний календарний рік.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук