У перший віртуальний музей класичної музики у Львові можна потрапити безкоштовно

КультураМарічка Крижанівська, 3 листопада 2017, 16:38 1216 0

У Львові відкрили перший в Україні віртуальний музей класичної музики. Він уже віднині доступний у Центрі імені Андрея Шептицького.

Студенти УКУ культурологи і комп’ютерники таким чином надумали зацікавити однолітків класикою. Все у проекті зробили самі ‒ від графіки до інформаційного наповнення. Віртуальний музей є містком між класикою і сучасними технологіями. Аби у нього потрапити, досить лише мати смартфон.

«Спочатку ми скануємо QR-код, потім переходимо на відповідну сторінку із нашим проектом. Наступний наш крок: ми ставимо смартфон у хедсет. Далі потрібно одягнути хедсет на голову і ми зможемо опинитися в нашому чудовому музеї», ‒ пояснює співавтор проекту Микола Біляєв.

Відвідувач віртуально потрапляє у чотири кімнати, кожна із них відображає епохи у мистецтві: бароко із Бахом, класицизм із Моцартом, романтизм із Шопеном, та імпресіонізм із Дебюссі.

У кожній кімнаті певній епосі відповідає інтер'єр, висять найвідоміші картини того періоду, їх супроводжує пояснювальний текст і звучить музика композитора цих років.

«Цікава паралель, що кімната доби романтизму, яку в нас представляє музика Шопена, має в собі тільки рояль і майже нічого іншого. І в тому роялі є символ того, що Шопен обрав цей інструмент як єдиний у своїй творчості і можна так більше дізнатися про його біографію», ‒ каже Ксеня Стеценко, співавторка музею, студентка УКУ .

«Суть музею ‒ дати загальний образ, дати уявлення, як виглядає бароко, як виглядає романтизм, там є елементи, які створюють атмосферу», ‒ додає засновниця віртуального музею Марія Гірна.

Віртуальний музей відтепер доступний у робочі години у Центрі ім. А. Шептицького (бібліотеці Українського католицького університету).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук