Студенти почали збирати гроші для порятунку затопленого музею Соломії Крушельницької
До теми
Студенти-вокалісти Львівської музичної академії ім. М. Лисенка оголосили про збір грошей для порятунку меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові. Після того як сусіди залили водою дім співачки, приміщення потребує ремонту, а експонати термінової реставрації.
На початку жовтня музей Соломії Крушельницької залили сусіди згори. Це сталося удвадцяте і знищило щойно відреставрований розпис на стелі, пошкодило паркет часів співачки і безцінні речі. Нині працівники музею уже оцінили збитки експонатів у 100 тисяч гривень. Міська рада замовила такий же ж кошторис збитків приміщення в «Укрзахідпроектреставрації».
«Кошторис також вже виготовлений, а це роблять спеціалісти і то велика робота. Отже із всіма наявними документами ця справа буде подана до суду», – повідомила директорка музею Галина Тихобаєва.
Окрім того у міській раді планують зустрічі з мешканцями кам'яниці, аби домовитися про відселення.
А тим часом музею запропонував допомогти студент вокального факультету Львівської музичної академії Віктор Янковський. Він зібрав однодумців і вирішили давати благодійні концерти, і не тільки.
«По консерваторії наша Студентська рада оголосила благодійний збір коштів, ми купимо приблизно 500 квитків, які потім студенти можуть використати, відвідавши експозицію музею після його ремонту», – розповів ініціатор акції Віктор Янковський.
Акцію підтримали Студентська рада академії і викладачі.
«Я думаю, що це прекрасна ініціатива і я радий, що мої кращі студенти у тому беруть участь. Сьогодні такі благородні справи дуже потрібні», – розповів професор академії Петро Ончул.
У музеї Соломії Крушельницької уже відбувся перший благодійний концерт. Студенти-вокалісти збирають гроші від продажу квитків.
«Розклад наступних концертів і всі новин можна буде прочитати на сайті музею Соломії Крушельницької і на наших сторінках у Facebook. І також вже найближчими днями подамо номер благодійного рахунку, куди всі охочі зможуть переказати гроші на відновлення музейного фонду», – додала старший науковий працівник музею Роксоляна Пасічник.