У підсумковій декларації саміту Східного партнерства визнано європейський вибір України

Саміт Східного партнерства визнав європейські прагнення і європейський вибір України, Грузії і Молдови, йдеться в заключній спільній декларації лідерів країн ЄС та учасників «Східного партнерства», яку у п’ятницю, 22 травня, було прийнято в Ризі за результатами роботи дводенного саміту.

«Учасники саміту визнають європейські прагнення та європейський вибір зацікавлених партнерів, як це зазначено в угодах про асоціацію», - йдеться в декларації, яку цитує УНІАН.

Крім того, вони підтвердили «елементи та принципи, втілені у Деклараціях саміту «Східного партнерства» і наголосили на своєму твердому намірі забезпечити прогрес у виконанні зобов'язань, ухвалених на попередніх Самітах та в рамках двосторонніх домовленостей». «Учасники саміту визнають, що демократія, повага прав людини, основних свобод та верховенство права перебувають у центрі політичної асоціації та економічної інтеграції, як це передбачено в угодах про асоціацію. Вони визнають прихильність зацікавлених партнерів в реалізації та просуванні цих цінностей», - зазначається в документі.

Як відомо, саме пункт про визнання європейських прагнень став одним з головним наріжним каменем проекту декларації.

Також учасники саміту наголосили, що «Східне партнерство» продовжує служити всеосяжним ґрунтом для співпраці і діалогу, спрямованих на довгострокові, комплексні реформи. «Вони, як і раніше, залишаються прихильними гарантувати, що, спираючись на досягнення сьогоднішнього дня, буде досягнутий весь потенціал цього партнерства. Дискусія саміту щодо зміцнення відносин між ЄС та його партнерами буде також служити основою для постійного перегляду Європейської політики сусідства. Учасники саміту заохочують усі верстви суспільства сприяти цьому огляду», - наголошується в документі.

Вони привітали підписання угод про асоціацію з Грузією, Молдовою та Україною.

«Учасники саміту підкреслюють, що реалізація угод про асоціацію та поглиблення всеосяжної зони вільної торгівлі будуть на найближчі роки одним з головних пріоритетів ЄС та зацікавлених партнерів», - йдеться у документі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук