У Польщі пропонують створити список українців, які рятували поляків від УПА

СвітРоман Ганкевич, 6 грудня 20175181
У Польщі пропонують створити список українців, які рятували поляків від УПА
фото Nasz Dziennik
Тадеуш Ридзик відомий своїми дружніми стосунками з правими партіями у Польщі

Засновник і директор радіостанції «Радіо Марія Польща» Тадеуш Ридзик, який відомий своїми дружніми стосунками з правими партіями у Польщі, запропонував створити список українців, що рятували поляків від УПА. Опрацюванням списку буде займатися Інститут ім. св. Іоанна Павла II «Пам'ять та ідентичність» і дослідниця Єва Семашко. Про це написав Nasz Dziennik.

«Ми прагнемо увічнити тих, хто рятував поляків на «Східних кресах» під час страшних вбивств, увічнити українців, які попереджали поляків про небезпеку, можливо ховали поляків. Навіть зараз ми дізнаємося, що багато хто з них не хочуть про це говорити, тому що бояться. Потрібно це увічнити», - наголосив отець Ридзик.

Як зазначило видання, складанням списку буде займатися польська дослідниця подій на Волині за часів Другої світової війни Єва Семашко. Українські дослідники дорікають їй зангажованість та перебільшення польських жертв конфлікту.

Нагадаємо, «Радіо Марія» - це всесвітня родина католицьких радіостанцій, що об'єднані у всесвітню мережу більше, ніж в 70 країнах світу на всіх континентах.

З жовтня 2016 року радіо також розпочало мовлення у Львові. Третину ефіру на радіо займають молитовні програми, ще третина йде на програми за участі священиків, які відповідають на питання слухачів, і ще третина – на програми соціального спрямування.

«Радіо Марія Польща» не має в ефірі комерційної реклами й існує виключно на добровільні пожертви своїх радіослухачів і підтримки польського уряду.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук