У Польщі склав присягу новий уряд

Майже всі попередні міністри залишилися на своїх посадах

СвітАнна Журба, 16 листопада4840
У новій Раді міністрів буде 20 відомств

У Польщі 15 листопада склала присягу нова Рада міністрів. Її, як і попередній склад, очолив Матеуш Моравецький. В уряді будуть три віцепрем’єри – до Ярослава Ґовіна та Пйотра Ґлінського приєднався Яцек Сасін, заодно міністр державних активів.

Усього в Раді буде 20 міністерств, повідомляє «Польське радіо», зокрема новостворені Міністерство розвитку, Міністерство управління фондами, Міністерство державних активів та Міністерство клімату. Натомість у новому уряді немає Міністерства енергії, Міністерства підприємництва і технології та Міністерства інвестицій і розвитку.

Переважно всі попередні міністри залишилися на своїх посадах, з’явилося тільки четверо нових обличь. Так, міністром клімату став Міхал Куртика, міністеркою управління фондами – Малґожата Яросінська-Єдинак, міністром фінансів – Тадеуш Косцінський, а міністеркою родини, праці та соціальної політики – Марлєна Мальонґ.

Ядвіґа Емілєвич, яка досі очолювала відомство підприємництва і технологій, відтепер керує Міністерством розвитку. Міхал Вось, який досі був міністром у справах гуманітарної допомоги, став міністром довкілля. Обов’язки міністра спорту тимчасово виконує прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький.

Як писав раніше ZAXID.NET, попередній склад Ради міністрів Польщі пішов у відставку 12 листопада після першого засідання нового парламенту. Чергові парламентські вибори відбулися в Польщі у жовтні. Правляча в країні з 2015 року партія Ярослава Качинського «Право і справедливість» отримала 235 з 460 місць в нижній палаті.

На виборах польські громадяни обрали 460 депутатів сейму (нижня палата парламенту) і 100 членів сенату. Перемогу на виборах отримала правляча партія Право і справедливість з результатом 43,59% голосів, отримавши 235 мандатів у сеймі з 460. Цей результат дав партії Ярослава Качинського більше половини місць у сеймі і право самостійно формувати уряд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук