На парламентських виборах у Польщі не переміг жоден представник України
Представникам українців Польщі не вдалося пройти до нового складу польського Сейму на парламентських виборах, які відбулися напередодні, 13 жовтня, пише газета українців Польщі «Наше слово».
За даними видання, до парламенту не потрапив Мирон Сич, якого називають «головною надією української меншини», і який ішов останнім номером в ельблонзькому списку «Громадянської платформи». Він здобув 4353 голоси, тоді як для входження у парламент потрібно було як мінімум 6 тисяч голосів.
Інші українські кандидати з цього списку, Мирослава Керик і Ксенія Довгань-Доманська, здобули прихильність приблизно по півтисячі виборців.
Досить низький результат показали натуралізовані уродженці України у списках «Лівиці» – Олеся Івченко і Максим Капланський, вони ледве сягають трьох сотень виборців.
Водночас з-поміж друзів української меншини зі списків «Громадянської платформи» до Сейму пройшли Адам Шлапка,Томаш Сємоняк, Яцек Протас, Павел Коваль і Міхал Щерба.
При цьому в новому складі Сейму буде чимало критиків України. Потрапив до парламенту представник «православної» меншини Євген Чиквін з Підляшшя. Видання «Przegląd Prawosławny», редактором якого він є, активно критикує незалежність Православної церкви України.
Зі списків націоналістів пройшов Роберт Вінніцький, який, за прогнозом газети, з трибуни Сейму продовжить критикувати українців і Україну.
За списком правлячої партії до Сейму потрапив Томаш Жимковський, який кілька років тому з парламентської трибуни говорив про те, що в Перемишлі «бандерівці» напали на «польського громадянина». Також до парламенту пройшли й інші польські політики, які показували своє не надто прихильне ставлення до України. Це люблінський воєвода Пшемислав Чарнек, а також екс-міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Блащак, який заборонив у 2016 році в’їзд до Польщі українському гурту «Отвінта»
Зазначимо, що на виборах до Сейму і Сенату Польщі перемогла провладна Партія «Право і Справедливість», зумівши трохи покращити свій результат у порівнянні з виборами 2015 року.
Як пише «Європейська правда» з посиланням на інформацію виборчої комісії, після опрацювання майже 72% даних з дільничних комісій, «Право і справедливість» на виборах до Сейму набирає 45,81% голосів. На парламентських виборах 2015 року за них проголосувало 37,6% виборців.
Опозиційна «Громадянська платформа» отримала 25,46% голосів. 11,9% проголосували за «Лівицю» – блок лівоцентристських партій. «Польська коаліція», блок Польської селянської партії та популістів із Kukiz’15, отримали 8,96%. У Сеймі будуть представлені також ультраправі популісти – блок Конфедерація. У той час, як опитування перед виборами не передбачали, що партія потрапить у Сейм, політсила набрала 6,71%.
На виборах до Сенату «Право і Справедливість» теж лідирує з 46,19% голосів. «Громадянська платформа» має 33,25%, Польська селянська партія – 5,31%.
Явка на виборах була найвищою в історії сучасної Польщі – понад 60%.