У Польщі запропонували включити Україну до «Ініціативи трьох морів»

У 2016 році Україна проігнорувала запрошення взяти участь в ініціативі.

СуспільствоЮрій Братюк, 12 жовтня 201812761

Спікер Сейму Польщі Марек Кухцінський запропонував розширити форум європейських країн «Ініціатива трьох морів» за рахунок держав, які не є членами ЄС.

За повідомленням Польського радіо, про це Марек Кухцінський розповів 11 жовтня на конференції з нагоди 25-річчя Карпатського єврорегіону. Політик заявив, що вважає неправильним, те що «Ініціатива тримор’я» обмежується лише країнами-членами ЄС. Кухцінський наголосив, що форум має охопити країни, розташовані на схід від Шенгенської зони – Україну, Молдову і кавказькі держави.

Варто уточнити, що «Ініціатива трьох морів» - це регіональний проект, започаткований влітку 2015 року президентом Польщі Анджеєм Дудою та хорватським лідером Коліндою Грабар-Китарович. Вона покликана посилити кооперацію між країнами Східної Європи і виробити спільний підхід до вирішення проблем, спільних для всього регіону. Нині до ініціативи входить 12 держав Центральної та Східної Європи: Хорватія, Польща, Угорщина, Литва, Словенія, Болгарія, Чехія, Словаччина, Румунія, Австрія, Естонія і Латвія.

У 2016 році українських представників запросили на саміт організації, але з невідомої причини МЗС проігнорувало запрошення. У 2017 році Україну на зустріч не запросили, а цьогоріч запропонували участь у бізнес-форумі ініціативи, від якої українська сторона відмовилася.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук