Мешканця польського Ольштина засудили за образу українського подружжя

Поляк наліпив стікери з перекресленим портретом Бандери на авто українців та назвав це «освітньо-історичною» акцією

СвітКатерина Чурилова, 12 квітня 20188220
Суд покарав поляка піврічним обмеженням волі

До півроку обмеження волі суд в Ольштині (Вармінсько-Мазурське воєводство, північний схід Польщі) засудив у середу, 11 квітня, поляка за зневагу двох громадян України з приводу їхньої національності. Обвинувачений приклеїв на їхнє авто наліпки з перекресленим зображенням Степана Бандери та написом «УПА – українські вбивці», повідомило «Польське радіо».

Районна прокуратура в Ольштині звинуватила Роберта Д. у тому, що він у жовтні 2016 року публічно підбурював до нетерпимості проти осіб української національності та виявив зневагу до двох громадян України через національну приналежність.

Поляк наклеїв стікери на автівку та неподалік місця проживання українського подружжя, яке протягом декількох років працює в Ольштині. На одній з наліпок було перекреслене зображення Степана Бандери, а на другій напис «УПА- українські вбивці», розміщений на світлині з палаючими сільськими будинками.

Ще чотири подібні наліпки під час обшуку помешкання Роберта Д. знайшла поліція, яку викликало українське подружжя. За словами прокуратури, стікери містили «інформацію для підбурювання до ненависті на національному ґрунті».

Районний суд в Ольштині засудив у середу Роберта Д. до шести місяців обмеження волі. Зловмисник упродовж півроку повинен 24 години щомісяця виконувати неоплачувані громадсько-корисні роботи. Поки що невідомо, які саме роботи виконуватиме засуджений. Однак, як пише Gazeta Olsztynska, засуджені на таку кару зазвичай прибирають вулиці, допомагають у притулку для тварин або виконують подібну роботу. Він також має відшкодувати українцям витрати на адвоката та судові витрати.

Суд змінив звинувачення прокуратури, вирішивши, що дії підсудного не мали ознак публічного підбурювання до ненависті на національному ґрунті. За словам суду, Роберта Д. не можна звинувачувати у такому намірі тільки на підставі інформації наклеєних ним наліпок з відсутністю будь-яких додаткових висловлювань та жестів з його боку.

Натомість суд визнав його винним у зневазі українського подружжя з приводу національної приналежності. На думку суду, обвинувачений, розміщуючи наліпки на авто та неподалік від місця проживання постраждалих, образив їх публічно та порушив їхнє право на добре ім’я.

За твердженням суду, заява Роберта Д. про те, що його акція «була освітньо-історичною» є недостовірною.

«Я радий такому вироку суду. Ми знаємо, що не всі поляки є такими, як ця людина, яку засудили. Ми любимо Польщу і поляків і хочемо залишитись тут із дружиною. Живемо в Ольштині вже два роки і працюємо обоє кухарями. Маємо намір отримати польське громадянство хоча не маємо польського коріння», - зазначив у коментарі місцевій газеті Сергій. Прокуратура не подаватиме апеляцію у цій справі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук