У понеділок розпочнуть новий етап реставрації фресок у львівському Гарнізонному храмі

Повністю завершити відновлення фресок планують у 2022 році

Фрески, які відновлять під час другого етапу реставрації

У понеділок, 16 квітня, у Львові розпочнеться наступний етап реставрація фресок роботи Франциска Екштайна у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла (костел єзуїтів). Як повідомив настоятель храму отець Степан Сус, роботи триватимуть до 2022 року, інформує прес-служба Львівської міськради.

«З понеділка, 16 квітня 2018 року, розпочинаємо наступний, історичний момент у житті Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла – реставрація фресок роботи Франциска Екштайна 1739-1740 років. Роботи триватимуть до 2022 року в два етапи: два роки на технічну консервацію та два роки на естетичну реставрацію. Їх виконуватимуть українські та польські реставратори під керівництвом професора Павела Болінського», – розповів отець Степан Сус.

У храмі встановили риштування, щоб проводити реставрацію (фото Павла Паламарчука)

За його словами, головними спонсорами реставрації фресок є громада Гарнізонного храму, поодинокі жертводавці та Міністерство культури та національної спадщини Польщі.

Нагадаємо, попередній етап робіт у храмі закінчили у грудні 2017 року. Тоді було відреставровано майже 300 м2 площі склепіння храму, вартість робіт склала 3 млн грн.

Фрески, які відреставрували під час першого етапу

Під час другого етапу планують відреставрувати понад 1000 м² площі стінопису.

Як повідомили в управлінні охорони історичного середовища ЛМР, у 2016 році з міського бюджету Львова було виділено 1,55 млн грн. на проведення робіт з реставрації даху над бічною навою та бічним фасадом храму. Роботи виконані ПП «Оберіг груп». У 2017 році роботи продовжилися і були завершені. Також у 2017 році на ремонтно-реставраційні роботи храму було виділено 1,35 млн грн.

Цього року за кошти міського бюджету Львова, у сумі 840 тис. грн, виготовлять проектно-кошторисну документацію для реставраційно-ремонтних робіт шести сакральних споруд Львова. З них 340 тис. передбачено на проект ремонту фасадів храму св. Петра і Павла

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук