У районних та сільських бібліотеках Львівщини не вистачає сучасної української літератури

Головні новини Львова 06.03Юрій Герун, 6 березня 2017, 19:53 309 0

Понад мільйон гривень щороку йде з бюджету області на поповнення книжкових полиць Львівщини. 7 березня депутати ЛОР прийматимуть чергову програму на 2017 рік: бібліотеки поповнять на 1,3 млн грн.

Минулоріч на поповнення бібліотечних фондів Львівщини виділили майже мільйон гривень з обласного бюджету. На 41 бібліотеку Перемишлянського району припало 63 тисячі гривень. У двотисячних за рахунок бюджету до Перемишлян прибув навіть справжній артефакт ― книга про комсомол. Сьогодні ж на полиці надходить дещо вартісніше, та все ж не те, на що очікують у самій бібліотеці.

«Нам краще, коли ми закуповуємо самі, ми беремо літературу, яку нас питають, яку ми знаємо що будуть люди читати. А то приходять нам книжки, що взагалі попитом не користуються», – каже бібліотекар пані Стефанія.

Популярних сучасних українських письменників Шкляра, Люко Дашвар та Матіос бібліотеки купують самі за кошти районної програми. Та це лише 17 тисяч гривень. Відтак читач не завжди отримує те, що хоче.

«На те, що йде з обласного бюджету, ми не маємо ніякого впливу. Якщо мені дають і я незадоволена тими книжками, я не можу нічого зробити, тому що на мене написана накладна я приїжджаю і підписуюся», ― розповідає директор Перемишлянської районної бібліотеки Любов Лоїк.

Натомість, в обласній адмінстрації запевняють, що радяться із самими бібліотеками які книжки купувати.

«Ми збираємо інформацію з низів. Вони подають нам пропозиції що їм потрібно, тому ніхто їм нічого не насаджує і у всіх переліках є виключно їхня пропозиція», – повідомила директор департаменту з питань культури Христина Береговська. Така схема, за словами обласних обранців, має недоліки.

«Дуже часто в сільські бібліотеки дають ті книжки, які сільські бібліотеки не потребують і які не завжди є цікавими. Немає мотивації в бібліотекарів робити ці бібліотеки креативними, людними», ― заступник голови Львівської обласної ради Парасковія Дворянин.

У сільських же бібліотеках ситуація зовсім складна. В бібліотеці села Осталовичі не до вибору авторів, радіють кожній новій книзі. У приміщенні відсутнє опалення, відтак спартанські умови тут витримує лише Коцюбинський. Жадана та Шкляра селяни не дочекались.

Програма розвитку культури Львівщини розрахована на 12 мільйонів 300 тисяч гривень. З них на оновлення книжкових фондів бібліотек цьогоріч передбачено 1,2 млн гривень. Та 500 тисяч із цієї суми піде на облаштування найкращих бібліотек області мультимедійним обладнанням. Прийматимуть її обласні депутати у вівторок 7 березня на сесії облради.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук