Після довгої перерви у Центральній дитячій бібліотеці Львова продовжили проект «Жива картина». Працівники відділу мистецтва, щоб розповісти про відомі художні твори, не показують репродукцію, а самі її роблять.
Тендітна гімнастка Катя наче виконує цирковий номер та сильний атлет, який сидить поруч і відпочиває Едгар. Моделі відтворюють картину Пікассо «Дівчинка на кулі». Бібліотекарі тут за гримерів та освітлювачів, а фотограф – колишній читач бібліотеки. Задля одного вдалого кадру треба зробити більше півсотні фотографій. Робота для юної Катерини цікава, але ще й болюча.
«Позувати боляче, все страшенно тягне. Ну треба старатися, треба щоб гарно вийшло, гарний результат і щоб всі були задоволені», – каже модель Катерина.
Для Едгара це також перший досвід позування. Тепер міркує чи не стати моделлю. Але зараз себе оцінює критично.
«В принципі непогано, але мені здається я замаленький для цієї фотографії. Треба бути поширше, розкачатись більше. Ну то цікаво міряти на себе різні образи. Зовсім по-інакшому на себе дивишся», – говорить модель Едгар Могила.
Червоні капелюшок і коралі, чорна сукня і фатин. У кадрі реквізити до картини вже українського художника Олександра Мурашка «Дівчина в червоному капелюсі». А модель бібліотекарі побачили, коли Ліда забігла до них.
«Я в один день приходила здавати книжку абонемент і мене зустріла Галина Володимирівна і запропонувала взяти участь», – згадує учасниця проекту Ліда Кіт.
Сотні фото вже у пам’яті, тепер головне вибрати ті дві, які передадуть точний характер картин. Далі справа техніки.
«Я буду робити ретуш, корекцію ну і тому подібне. Сам доробляю фон і все решта, щоб воно було таке як на картині», – пояснює фотограф Андрій Саган.
За минулий рік втілили шість картин. Тут і «Закохані» Рене Маґрітт, «Автопортрет» Ван Гога з відрізаним вухом, «Джоконда» і «Таємна вечеря» Леонардо да Вінчі.
«Буває, що побачили і здалось нам, що людина ця схожа, могла би бути образом цієї картини. Буває, що просто подобається картина і ми вже шукаємо під неї людей», – говорить працівник відділу мистецтв Центральної дитячої бібліотеки Олена Піга.
«Це набагато цікавіше, звичайно, аніж просто розповісти і показати репродукцію. А коли ось так вживу твій друг, твоя подруга, твій однокласник перевтілюється в якийсь прекрасний відомий образ – ну це ж чудесно», – додає завідувачка відділу мистецтв Центральної дитячої бібліотеки Галина Труш.
«Дівчина з перловою сережкою» наступна картина для втілення вже у лютому. Та поки спілкувалися із дітьми, бібліотекарка знайшла ще одну модель — для картини «Пані з горностаєм» Леонарда да Вінчі.