У РФ підготували план заходів для покращення іміджу за кордоном

Світ16 січня 20135650
У РФ підготували план заходів для покращення іміджу за кордоном
фото ipress.ua
Володимир Путін

Росія приступає до реалізації поставленого президентом Володимиром Путіним завдання щодо застосування "м'якої сили" для поліпшення образу країни за кордоном.

Проект, підготовлений для затвердження російським урядом, називається "План заходів уряду РФ по здійсненню діяльності у сферах міжнародного гуманітарного співробітництва та сприяння міжнародному розвитку на базі російських центрів науки і культури за кордоном на 2013-2015 роки", пише "Коммерсант-Украина".

Займатися поліпшенням іміджу РФ за кордоном буде Федеральне агентство у справах СНД, співвітчизників, що проживають за кордоном, і з міжнародної гуманітарної співпраці (Росспівробітництво).

План уряду РФ багато в чому використовує радянський досвід - зусилля будуть спрямовані на збільшення кількості російських центрів науки і культури, роботу зі співвітчизниками та іноземною молоддю.

Так, у плані є кілька ключових проектів. Наприклад, розширення географії та діяльності російських центрів науки і культури за кордоном (т.зв. кабінети "Русского міра"). Зараз у Росії 59 таких центрів і 8 філій.

У майбутньому при цих центрах, розташованих у країнах з великою кількістю випускників російських і радянських вишів, повинні з'явитися центри постпрофесійного розвитку на базі онлайн-курсів.

В окремих кабінетах "Русского міра" планується створювати філії найбільших російських музеїв, а в інших - їх віртуальні представництва.

Передбачається також, що відвідувачі цих центрів зможуть дивитися прямі трансляції прем'єрних показів російських театрів і нові російські фільми з субтитрами.

Ще одним напрямком роботи за кордоном стане просування російської мови. У документі пропонується підготувати указ президента РФ "Про створення суспільно-державного Фонду підтримки російськомовних ЗМІ за кордоном". Крім того, на базі російських центрів науки і культури за кордоном планується проводити тестування іноземців на предмет володіння російською мовою, а в ряді країн СНД - відкрити мовні курси для трудових мігрантів.

Третя складова - активізація роботи із співвітчизниками та зарубіжною молоддю. Як випливає з документа, у 2017 році Росія планує провести Міжнародний фестиваль молоді і студентів. В СРСР такі заходи проводили двічі, і обидва рази - з потужним пропагандистським ефектом: в 1957 році радянське керівництво таким чином вперше прочинило залізну завісу, а в 1985-му - провело першу гучну міжнародну рекламну кампанію «пєрєстройкі».

Залучати іноземців до Росії передбачається і на регулярній основі. Планом передбачено зростання квоти прийому іноземців в російські виші. А до кінця 2013 року планується зайнятися створенням Російського союзу товариства дружби (аналог Союзу радянських товариств дружби) та відновленням діяльності Будинку дружби з народами зарубіжних країн.

Нагадаємо, Путін у своїй передвиборчій програмі заявив, що Росія повинна на порядок збільшити освітню і культурну присутність у країнах, де частина населення говорить російською або розуміє російську мову.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук