У рідному коледжі Оксани Линів започаткували унікальний конкурс диригентів

КультураМарічка Крижанівська, 17 березня 2017, 19:56 1062 0

У Львівському музичному коледжі ім. С. Людкевича започаткували конкурс диригентів оркестрів народних інструментів.

Оксана Линів стала головною диригенткою Опери австрійського Граца. А починала зі сцени Львівського музичного коледжу ім. С. Людкевича. Хтозна, може, таке ж майбутнє чекає і на нинішніх конкурсантів. Тарас Харитонюк із Тернополя – один із них.

«Насправді дуже важка місія диригента, тому що диригент має знати кожну партію в оркестрі, причому мати гарний слух, щоб почути, яка сила звучання має бути, динаміку відчути», – розповів Тарас Харитонюк.

Це конкурс диригентів саме оркестрів народних інструментів. Змагаються студенти училищ та коледжів Львова і Тернополя.

«Наш конкурс – це таке і моє ноу-хау, і ноу-хау відділу народних інструментів Львівського коледжу, тому що такого конкурсу не було ще ніде в Україні, у жодному училищі. Але нарешті мрія наша здійснилася», – повідомила Марія Наконечна, завідувач відділу народних інструментів.

«Це велика справа, що училище започаткувало такий захід. У них прекрасні творчі колективи, зокрема симфонічний оркестр народних інструментів під керівництвом О. Личенка. Це для училища – просто чудо», – вважає голова журі, професор Львівської музичної академії Іван Юзюк.

Такий конкурс буде регулярним і всеукраїнським.

«Ми його проводимо вперше і зараз така географія трошки менша. Але з часом, я думаю, що будуть до нас долучатися і Дрогобич, і Тернопіль, і Івано-Франківськ – конкурсанти будуть з усієї України. Ми сподіваємося на це», – додав Андрій Охрім, директор Львівського музичного коледжу.

Імпрезу влаштували в унікальному концертному залі коледжу, який розписував Модест Сосенко, із копіями медальйонів Олекси Новаківського.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук