У Росії готують законопроект про збільшення штрафів за мітинги

СвітХристина Нога, 22 травня 20124922
Мітинг в Росії

Держдума прийняла в першому читанні законопроект про посилення відповідальності за порушення на мітингах, повідомляє "Інтерфакс". За ухвалення законопроекту проголосували 236 депутатів, проти - 207, один утримався.

«За» цей законопроект голосувала лише фракція "Єдиної Росії", представлена в Держдумі 238 депутатами. Ще дві парламентські партії - КПРФ і ЛДПР - раніше обіцяли голосувати проти законопроекту, а "Справедлива Росія" оголосила «єдиноросам» бойкот і відмовилася навіть від участі в обговоренні документа.

Лідер фракції «Справедлива Росія» Сергій Миронов 22 травня виступив на засіданні Держдуми з білою стрічкою, символом руху громадянського протесту, і заявив, що його партія "не буде брати участі в цьому абсурді". "Чи не вважаєте ви, що нова абревіатура скоро приклеїться до вашої партії ПДНС, тобто партія душителів народної свободи?", - звернувся Миронов до «єдинорогів».

Прийнятий Держдумою законопроект передбачає значне збільшення штрафів та введення обов'язкових робіт в якості одного з видів покарання за порушення при проведенні масових акцій. Згідно з поточною редакцією документа, штрафи для звичайних учасників мітингу зростуть з п'яти тисяч до одного мільйона рублів, для організаторів - з 50 000 до 1,5 мільйона.

Очікується, що до другого читання, яке має відбутися на початку червня, максимальні суми штрафів будуть знижені до 300 000 рублів для фізичних, 500 000 для юридичних і 600 тисяч для посадових осіб. Інформацію про зниження штрафів підтвердили глава фракції "Єдиної Росії" Андрій Воробйов і спікер Держдуми Сергій Наришкін.

Законопроект про посилення покарання за мітинги був запропонований в середині квітня партією "Єдина Росія". За словами одного з ініціаторів законопроекту Андрія Сидякіна, документ покликаний насамперед захистити громадян, які живуть і працюють в місцях проведення мітингів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук