У Росії хочуть штрафувати за піратський контент у файлообмінниках

СвітМарта Кривецька, 29 травня 20134351
У Росії хочуть штрафувати за піратський контент у файлообмінниках

У Росії Мінкультури запропонувало ввести відповідальність користувачів файлообмінних мереж за використання неправомірного контенту.

Крім того, російський Мінкультури пропонує ввести реєстр інтелектуальної власності. До реєстру будуть вносити ім'я автора чи іншого правовласника, його контактні дані, відомості про об'єкт авторського права чи суміжних прав, - пишуть РИА Новости з посиланням на російські ЗМІ.

Внесення інформації стане добровільним, відсутні в реєстрі твори також будуть захищатися законом.

Як уточнює газета "Комерсант", згідно з проектом закону, правовласник повинен буде направити оператору заяву із зазначенням IP-адреси користувача файлообмінної мережі, що порушує авторські або суміжні права.

Оператор після цього зобов'язаний протягом доби перенаправити заяву самому користувачеві та повідомити його про необхідність видалити інформацію, або заблокувати доступ до неї.

Якщо користувач цього не зробить, йому загрожує адміністративна відповідальність: 5 тисяч рублів для громадян ($158), 50 тисяч рублів для посадових осіб ($1580) та підприємців та 1 мільйон рублів (близько $31,7 тис) для юридичних осіб.

Якщо користувач не вживатиме заходів протягом доби, у оператора зв'язку є 12 годин, щоб самостійно видалити інформацію або блокувати доступ до неї.

Власників сайтів, у свою чергу, пропонується зобов'язати самостійно відслідковувати легальність розміщеного контенту. Для цього їм доведеться звірятися з держреєстром.

Як повідомила "Коммерсну" директор нормативно-правового департаменту Мінкультури Наталія Ромашова, остаточна редакція законопроекту з урахуванням зауважень буде розглянута 3 червня на погоджувальній комісії за участю представників Мінекономіки, Міністерства освіти та науки і робочої групи.

Після чого проект віддадуть на узгодження в Мін'юст і внесуть на розгляд в уряд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук