У Росії подали на Путіна у Верховний суд щодо засекречення втрат російської армії

СвітОксана Руда, 16 червня 201522600
У Росії подали на Путіна у Верховний суд щодо засекречення втрат російської армії

Адвокат Іван Павлов стверджує, що президент Російської Федерації Володимир Путін не має права засекречувати дані про втрати військових у мирний час, а тому направив позовну заяву до Верховного суду.

Як пише портал «Медуза» адвокат написав два аргументи проти цього указу, відправлених до Верховного суду.

«Цей указ є вразливим з правової точки зору. Тому ми оскаржуємо його у Верховному суді Росії. До колективного позову приєдналися журналісти та громадські діячі», – говорить він.

Адвокат стверджує, що Єльцин і Путін вийшли за рамки своїх повноважень, засекречуючи втрати у воєнний і мирний час. Він також збирається довести, що не можна вносити до держтаємниці відомості про надзвичайні події.

Правозахисник також зазначає, що і журналісти, які працюють у зоні конфлікту, можуть стати жертвами правової невизначеності указу. У законодавстві відсутнє визначення «спецоперації», і проводяться вони в закритому режимі, «без оголошення війни».

Зрозуміти, де держтаємниця, а де інформація вільного доступу, стає проблематично, і журналіст ризикує стати об'єктом кримінального переслідування за ненавмисне розголошення держтаємниці.

Нагадаємо, 28 травня Володимир Путін підписав указ, що зараховує до державної таємниці відомості про втрати військових у мирний час в період проведення спеціальних операцій. За словами юриста, мета прозора – унеможливити будь-які спроби об'єктивного висвітлення участі Росії в конфлікті в Україні, які можуть вступити в протиріччя з офіційною версією Російської Федерації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук