У Росії показали "урок русофобії" від Фаріон. Відео

25 лютого 2010101932

У Росії «Первый канал» показав сюжет про візит депутата Львівської обласної ради від ВО «Свобода» Ірини Фаріон до дитячого садка, де йдеться про вживання правильних форм імен. У сюжеті цей візит названо «уроком русофобії».

"Депутат обласної ради прийшла в дитячий садок, щоб шукати там вихованців з непатріотичними, на її погляд, іменами.

"Урок грамотності" для львівських дошкільнят за лічені дні став справжнім бестселером у всесвітній павутині. Цей ролик в Інтернеті вже переглянули близько 100 тисяч людей.

На заняття в один з дитячих садків Львова прийшла гостя з обласної ради Ірина Фаріон. Вона представляє Всеукраїнське об'єднання "Свобода". У присутності телекамер та вихователів депутат вирішила провести заняття з культури українського мовлення. Подібні уроки грамотності вона вже викладала своїм колегам в обласній раді, а тепер взялася за 5-річних дітей.

Ірина Фаріон, депутат Львівської обласної ради: "Ніколи не кличте Марічку Машею. Тому що якщо вона Маша, то це форма не наша, нехай вона їде туди, де ці Маші живуть. Якщо хтось раптом Петрика обізвав Пєтьою - це теж неукраїнський хлопчик, він мав би звідси виїхати або знати, як правильно його українською мовою звати".

На думку Фаріон, Вову обов'язково повинні кликати Володимирком, Аню - Ганнусею. А якщо діти будуть називати одногрупника Михайлика Мішею, вона поговорить з батьками про більш патріотичне виховання.

Мати Лізи, чиє ім'я теж не сподобалося Фаріон, має намір звернутися зі скаргою до суду. Ірина працює в тому ж дитячому садку, куди прийшла депутат. Вона досі не може зрозуміти, чому народна обраниця із львівської ради навчає матір, як правильно називати свою дитину?

Ірина Зубрицька: "Я хочу, щоб мою дитину називали так, як я хочу, а не так, як хтось придумав".

Відомий київський психолог Вадим Колесников, переглянувши відеозапис уроку, зазначив, що під час заняття депутат намагалася прищепити дітям русофобські настрої.

Вадим Колесников, дитячий психолог: "Це був урок не так для дітей, а для нас усіх. Але для дітей це може бути дуже небезпечним. Тому що для дитини ім'я - це частина самоідентифікації. Дитина може відчути себе непотрібною, не такою, дивною" .

Те, що заняття в дитячому садку перетворилося на політичну акцію, яку знімали кілька місцевих телеканалів, обурило депутатів з Партії регіонів. Вони вже звернулися до Генеральної прокуратури з вимогою притягнути депутата львівської ради до кримінальної відповідальності.

Вадим Колесніченко, народний депутат України, фракція Партії регіонів: "Цей інцидент, який стався у Львові, брудний, мерзенний і огидний. Тому що просто на просто відбулося втручання у внутрішній світ дитини. Це, по суті, знущання".

Попри великий резонанс у суспільстві, в Міністерстві освіти в Києві про інцидент, що стався у Львові, нічого не чули.

Тарас Фініков, заступник міністра освіти і науки України: "Наскільки я розумію, зараз це не є предметом широкого обговорення".

"Урок грамотності", що пройшов у Львові, багато хто в Україні назвав уроком з русофобії. Батьки вимагають від чиновників пояснень. На думку юристів, депутат Фаріон порушила відразу дві статті кримінального кодексу України: "Порушення прав дитини" і "Дискримінація за мовною і національною ознакою". А в українському законодавстві за такі уроки передбачено кримінальну відповідальність", - йдеться у сюжеті Віталія Кадченка.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 32

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • олег 27 лютого 2010, 23:49

  провокатори на службі ворогів наших. Скільки Олег Тягнибок за таке отримав? інфінітива від слова лизати-таке про 4 річну дитину!!!!!!!!!!!!!

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Sara 27 лютого 2010, 20:40

  От ізза таких людей нас і не поважають в світі!!! Яка різниця як кого звати, чи хто на якій мові розмовляє, головне щоб люди були хороші!!! Не можна ставити всіх під одну мірку, як і в Росія, так і в Україні і в інших державах світу є ідіоти!!! Але ж не всі такі!!!

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Sara 27 лютого 2010, 20:39

  От ізза таких людей нас і не поважають в світі!!! Яка різниця як кого звати, чи хто на якій мові розмовляє, головне щоб люди були хороші!!! Не можна ставити всіх під одну мірку, як і в Росії, так і s Україні і в інших державах світу є ідіоти!!! Але ж не всі такі!!!

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук