У Сенаті Польщі змінять законодавче визначення терміну «українські націоналісти»

Відтепер, ймовірно, «українських націоналістів» називатимуть «членами українських націоналістичних організацій, зокрема ОУН і УПА»

СвітЮрій Братюк, 27 червня13691

У Сенаті Польщі доопрацьовують закон про ІНП у частині, де йдеться про заміну визначень «українські націоналісти» і «Східна Малопольща». Про це повідомляє «Польське радіо».

Законодавчий комітет Сенату Польщі відправив на доопрацювання закон про Інститут національної пам’яті в частині, яка стосується слів «українські націоналісти» та «Cхідна Малопольща».

Цей термін, як неоднозначний, поставив під сумнів у січні цього року КС Польщі. Інститут національної пам’яті підготував нове формулювання. Відтепер, ІНП, ймовірно, використовуватиме замість визначення «українські націоналісти» поняття «члени українських націоналістичних організацій, зокрема ОУН і УПА».

«Така редакція дозволяє однозначно та безперечно визначити осіб, які вчинили злочини», - зазначив у листі до комітету президент ІНП Польщі Ярослав Шарек.

ІНП Польщі підготував також пропозицію щодо поняття «Східна Малопольща», яке також оскаржив КС. Йдеться про те, щоб уникнути уточнень у положеннях щодо областей, де відбувся злочин. За словами голови Інституту, це дозволить уникнути «ризику відсутності деяких місць, де були ці злочини».

«Ми відхиляємося від невизначеного поняття «Східна Малопольща» на користь об’ємнішого та однозначного поняття «територія Другої Республіки Польща», - додав Шарек.

Сенатори комітету підтримали пропозиції ІНП Польщі та відправили закон на друге читання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук