У США припинили продаж засобу від печії Zantac через потенційний канцерогенний вплив

Фахівці Управління з контролю за продуктами і ліками США виявили, що препарат може спровокувати онкохвороби

СвітКатерина Чурилова, 29 вересня3930
Науковці в США стверджують, що Zantac може викликати онкологічні захворювання

Американська медична компанія CVS Health Corp 28 вересня припинила продаж засобу від печії Zantac, який може спричинити рак. Дослідження про шкідливий вплив препарату оприлюднили ще 13 вересня, інформує BBC.

Рітейлер зі США став останнім, хто припинив продаж цього засобу від печії.

Влада в Євросоюзі та США вже почала розслідування за фактом випуску препарату.

«Органи охорони здоровʼя кажуть, що безпосереднього ризику немає, але пацієнтам було рекомендовано проконсультуватися з лікарем, який може призначити альтернативу ранітидину», — йдеться в повідомленні.

Активною речовиною цього препарату є ранітидин, що пригнічує виділення хлоридної кислоти в шлунку. Його призначають для загоювання виразок шлунка та дванадцятипалої кишки.

Фахівці Управління з контролю за продуктами і ліками США виявили, що препарат Zantac може спровокувати розвиток онкології. Причиною цього є використання канцерогенного агента в рецептурі.

У лікарському засобі виявили канцерогенну азотисту сполуку N-нітрозодиметиламін (NDMA). Вона має сильний гепатоканцерогенний і гепатотоксичний вплив на організм людини. Всесвітня організація охорони здоров'я внесла NDMA до переліку «ймовірно канцерогенних для людини», оскільки є «неоднозначні докази того, що він може викликати рак у людей». Наразі триває ретельне тестування ліків.

Згідно з даними Управління з контролю за продуктами і ліками США, їхня заява стосується не всіх препаратів, що містять ранітидин.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук