Верховний Суд України заборонив випускати «Цитрамон-Здоров'я»

Ліки вилучать з полиць і не допускатимуть в аптечні мережі

СуспільствоАндрій Стець, 21 березня 201914911

Верховний Суд задовольнив позов ПРАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» (Київ) проти ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров'я» (Харків) і заборонив харківській компанії виробляти лікарський препарат «Цитрамон-Здоров'я». Про це повідомив партнер юридичної компанії AEQUO Олександр Мамуня, який представляв інтереси «Дарниці» в цій суперечці, пишуть «Українські новини».

«Суд визнав недійсною держреєстрацію препарату «Цитрамон-Здоров'я». Це означає, що він вилучається з полиць, не допускається в аптечні мережі, неможливе його виробництво й експорт», - уточнив адвокат.

Мамуня наголосив, що хоча «Дарниця» і є правовласником товарного знака «Цитрамон», вона не вступає в судові розгляди з усіма виробниками цього препарату.

«На ринку є цілий ряд «Цитрамонів». Деякі не становлять загрози для бізнес-інтересів «Дарниці»: вони продаються в окремих областях, у місцевих аптеках, їх зовнішній вигляд відрізняється від тих ліків, що випускає «Дарниця», - пояснив він.

За його словами, «Цитрамон-Здоров'я», навпаки, продавався в тих самих місцях, де і аналогічний препарат «Дарниці», а зовнішній вигляд упаковки повторював біло-зелену кольорову гаму «Цитрамону-Дарниці».

«Явно була агресивна стратегія використовувати чужу репутацію як трамплін. Адже «Дарниця» довгий час інвестувала в репутацію цього продукту – у рекламу, просування», - розповів Мамуня.

Це судове рішення на думку адвоката створює важливий для фармринку України прецедент.

«Ця справа унікальна у своєму роді: чи не перший прецедент, коли скасували рішення МОЗ про реєстрацію препарату на підставі знака для товарів і послуг. Це сигнал іноземним інвесторам, що в Україні через суди можна ефективно захищати права інтелектуальної власності. Вони досі не вірили, що в Україні це може працювати», - пояснив Мамуня.

«Цитрамон» – анальгетичний і протизапальний лікарський засіб, випускається у формі таблеток. За підсумками міжнародного фестивалю-конкурсу «Вибір року 2018» «Цитрамон-Дарниця» визнано препаратом року від головного болю.

ПРАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» засновано в 1930 році. Є лідером в Україні за обсягом виробництва ліків у натуральному вираженні. Портфель компанії включає близько 250 найменувань готових лікарських засобів. У 2018 році «Дарниця» збільшила чистий прибуток на 31,3%, до 449,134 млн грн. Бенефіціарами компанії є сім'я Загоріїв, у тому числі депутат Верховної Ради VIII скликання Гліб Загорій.

ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров'я» зареєстрована в 2001 році. За даними Міністерства юстиції, її кінцевим бенефіціаром є громадянин Польщі Леонід Огородников.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук