В Україні з квітня ліки видаватимуть за електронним рецептом

В аптеках встановлять спеціальне програмне забезпечення

В Україні з квітня ліки видаватимуть за електронним рецептом
фото умовне
Ліки за електронним рецептом можна буде отримати у будь-якій аптеці України

З квітня ліки, які відпускають за програмою «Доступні ліки», можна буде отримати лише за електронним рецептом. Про це заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк заявив 27 лютого на засіданні уряду.

«З квітня ліки за урядовою програмою реімбурсації «Доступні ліки» можна буде отримати тільки за електронним рецептом, виписаним сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами через електронну систему охорони здоров’я. До цього часу в аптеках-учасницях програми буде встановлене спеціальне програмне забезпечення і вони підпишуть договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ)», - сказав Ковтонюк.

Перехід програми «Доступні ліки» до НСЗУ, за словами Павла Ковтонюка, дозволить пацієнтам отримувати ліки за рецептом у будь-якій аптеці України, яка підписала договір з НСЗУ, без прив'язки до місцевості, де цей рецепт був виданий.

Згодом на своїй сторінці у Facebook Павло Ковтонюк пояснив, як це працюватиме.

Сімейний лікар виписує е-рецепт в електронній системі і пацієнт отримує СМС з кодом на телефон (якщо немає телефона — є процедура для роздруківки коду на папері). Аптекар підтверджує рецепт через електронну систему й видає ліки.

«Кожен рецепт облікований, ми бачитимемо кому, які ліки й при яких захворюваннях виписуються. З паперовими формами це було неможливо. Пацієнти зможуть отримувати ліки не лише за місцем проживання, а в будь-якій аптеці країни. Тепер аптеки підписуватимуть один договір з Нацслужбою здоров'я, а не десятки паперів з кожним місцевим департаментом охорони здоров'я», - каже Павло Ковтонюк.

Уся звітність по програмі «Доступні ліки» - онлайн, бюрократії мінімум, платежі від НСЗУ, запевняє Павло Ковтонюк, будуть вчасно.

Як повідомила ZAXID.NET Неля Бик, виконавчий директор Галицької фармацевтичної асоціації, аптеки Львова готуються до запровадження електронного рецепта. Працівники пройшли відповідне навчання, комп’ютери в аптеках є. У березні аптеки будуть укладати договори з НСЗУ, встановлювати відповідне програмне забезпечення (за рахунок аптек), а з квітня вже відпускатимуть ліки за е-рецептом. Спершу за е-рецептом відпускатимуть ліки за програмою «Доступні ліки», пізніше – ліки для пільговиків, а згодом, можливо, всі ліки відпускатимуть лише за е-рецептом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук