У світі ставлення до Росії різко погіршилося за останній рік, – опитування

Ставлення міжнародної спільноти до Росії серйозно погіршилося за останній рік. Про це свідчать дані соціологічного дослідження, проведеного на замовлення Всесвітньої служби ВВС.

Учасникам опитування пропонували обрати одну з категорій – «в основному позитивне (ставлення)» або «в основному негативне».

Вперше за дев'ять років досліджень негативне ставлення до Росії висловили 45% опитаних, позитивне – лише 31% респондентів. За співвідношенням між цими категоріями Росія займає п'яту сходинку знизу серед усіх країн у рейтингу.

Погіршення ставлення до Росії зафіксовано у 13 країнах на всіх континентах.

Найгірше Росію сприймають у Європі і Північній Америці. У Франції з негативною оцінкою погоджується 69% респондентів, у Німеччині – 67%, у Великобританії і США – 64%, у Канаді – 62%.

Позитивне ставлення найчастіше висловлюють жителі азійських країн, з якими Росія є партнером з БРІКС. У Китаї позитивні оцінки озвучили 55% респондентів, в Індії Росію позитивно оцінили 38% опитаних.

Також, згідно з даними опитування, у світі істотно погіршилося ставлення до США. Негативне сприйняття цієї країни посилюється упродовж останніх трьох років.

Найбільш критично США сприймають у Пакистані (61%), Китаї (59%), Німеччині (57%) і Росії (52%). Найдужче цей показник підскочив в Іспанії, Німеччині та Бразилії – тут США втратили від 19 до 15 відсоткових пунктів.

Великобританія опинилася серед країн, ставлення до яких у світі переважно позитивне. Сприйняття Сполученого Королівства стабільно покращується з 2005 року. Серед тих країн, де проводили опитування, не знайшлося жодної держави, громадяни якої мали б з приводу Британії негативні емоції.

У дослідженні брали участь 24,5 тис. людей з 24 країн світу. Всіх їх просили дати оцінку міжнародному впливу 16 різних країн і Євросоюзу. Опитування проводили в період із 17 грудня 2013 року по 28 квітня 2014 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук