У Трускавці стартував чемпіонат Європи з українського єдиноборства хортингу

СпортМарічка Кулачковська, 16 листопада 2018, 18:28 1198 0

У Трускавці стартував чемпіонат континенту із хортингу серед усіх вікових категорій. Географія змагань доволі широка ‒ понад 500 учасників із 10 країн.

На старті спортивного форуму учасники дають волю своїй силі у розділі «сутичка». Кажуть, його започаткували ще в часи Запорізької Січі. Аби гартувати тіло, козаки збиралися в коло ‒ хорт і влаштовували всередині нього поєдинки. Проте, щоб серйозно не травмуватися, ударної техніки не використовували. Лише борцівську. Такі правила і сьогодні у «сутичці». Поєдинки тривають від 2 до 5 хвилин, залежно від віку учасників.

Десятирічна учасниця Ксенія Кікоть розповідає: «Я спочатку хотіла йти на утримання і робити больовий прийом суперниці. Але не вийшло, і я зробила задушливий. Ну я їй шию затиснула».

Паралельно атлети змагаються у розділі «форма» ‒ послідовно виконують комбінації на основі стійок, переміщень, блоків та ударів. Оцінюють знання техніки, темп, дотримання етикету хортингу.

Вишнею на торті чемпіонату Європи стануть повноконтактні «двобої». Організатор змагань Сергій Дідусь розповідає: «У першому раунді спортсмени працюють у рукавичках і можуть використовувати увесь арсенал технік: удари, кидки, задушливі та больові прийоми. А у другому раунді спортсмен скидає рукавички і голіруч наносить удари руками тільки в корпус, в голову бити не можна. Такі специфічні правила роблять хортинг унікальним».

Чемпіонат Європи триватиме до кінця тижня. А вже у січні мають намір провести у Трускавці Кубок світу із хортингу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук