У церкві на Львівщині опублікували списки боржників пожертв

СуспільствоНазарій Тузяк, 29 липня 20163036781
У церкві на Львівщині опублікували списки боржників пожертв
Церква Покрови пресвятої Богородиці у Новому селі Жовківського району

У Жовківському районі парафіяни церкви Покрови пресвятої Богородиці УПЦ (КП) опублікували список жителів села, які заборгували пожертви на храм.

При вході до церкви вивісили кілька листків із прізвищами парафіян і сумами, які ті сплачували кожного місяця. Окрім того є окрема колонка із боргом за 2015 рік.

Зі списків зрозуміло, що один мешканець села в місяць має сплатити церкві 15 грн, якщо у сім'ї є кілька осіб, то ця сума збільшується (для сім'ї з трьох осіб – це 45 грн, для п'яти – 75 грн).

Настоятель церкви Покрови пресвятої Богородиці отець Іван Баранич розповів ZAXID.NET, що рішення вивісити списки жертводавців прийняли самі парафіяни, хоча не уточнював, хто саме це вирішив.

«Раніше в церкві під час служби ходили з тарілкою – хто хотів, той кидав туди гроші, хто не хотів, той не кидав. Сама громада вирішила не робити таких зборів, натомість вирішили укласти такий список і так збирати кошти. Наприклад, є такі, хто в церкву ніколи не ходить, але якщо похорон чи щось інше треба, то священик це виконує. Тому парафіяни порадилися і таким чином таких людей теж залучили до повноцінного церковного життя», – розповів Іван Баранич.

Списки жертводавців та боржників церкви (фото: «Варта-1»)

За його словами, у церкві ніколи не відмовляли боржникам у їх проханнях. «Ці списки просто висять і все. Хочеш, ходиш, не хочеш – не ходи. Але між собою люди погодилися, щоб всі були більш-менш відповідальними перед обов'язком церкви, то зробили такі списки. Але як хтось не проплатив, то у нас такого немає, що ми не хоронимо чи не вінчаємо», – пояснив настоятель церкви.

Водночас Іван Баранич обурився реакцією, яку спричинила поява цих списків, зокрема відгуками у соцмережах.

«Яким законом та спільнота може нормувати життя парафії? Якщо вони низько впали, то хай читають Євангеліє, якого ніколи в руки не брали: «Зі всього, що маю, десяту частину віддаю». Той, що має 5 млрд, хай дає десяту частину, а той, хто має кусочок хліба, хай на кілька частин розділить і дасть один кусочок – як Євангеліє вчить, як Христос. Це ж не моя воля. А далекі від церкви люди починають говорити, щоб ми підлаштовували під них Христа. А це ж популізм», – заявив Іван Баранич.

Він також порадив незадоволеним появою цих списків, писати позовну заяву в суд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук