У Верховній Раді України відреагували на "торгові війни" Росії

Оксана Панчишин, 6 жовтня 201360316
У Верховній Раді України відреагували на "торгові війни" Росії
фото wartime.org.ua
Ілюстрація

Економічні важелі впливу, які Росія застосовує до України – щодо перешкоджання руху українських товарів на російських ринок – не відповідають правилам СОТ. Про це заявив голова комітету Верховної Ради з питань митної та податкової політики Віталій Хомутиннік.

"Для України – це, безумовно, випробування, і цей шлях потрібно пройти. Якщо ми його пройдемо, то Україна буде у виграшному становищі, це буде велика перевага", – зазначив депутат, повідомляє ZN.UA.

При цьому Хомутиннік спрогнозував, що після підписання угоди про асоціацію з ЄС економічні відносини України з Росією можуть погіршитися.

Своєю чергою, співголова комітету з питань митної політики Американської торговельної палати в Україні (АТПУ) Ігор Даньков зазначив, що митне законодавство України потрібно буде доопрацьовувати після підписання угоди про асоціацію з ЄС.

Також Даньков наголосив, що "прийняття та імплементація нової редакції Митного кодексу – і так відчутний прогрес порівняно з тим, що було".

Нагадаємо, останнім часом Росія знову застосувала до України низку торговельних обмежень під приводом захисту безпеки свого споживача, що дехто з оглядачів уже порівнював із «торговельною війною». Скажімо, Росія знайшла шкідливі мікроорганізми в українській ковбасі. А також може змінити для України умови експорту продукції тваринництва.

Експерти припускали, що справжньою причиною є проголошений Україною курс на європейську інтеграцію, а не на євразійську під проводом Росії.

Старший співробітник Центру стратегічних і міжнародних досліджень (США) Януш Бугайські вважає, що Росія посилить тиск на Україну ближче до зими.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 6

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук