У ЄС підготували проект резолюції щодо асоціації з Україною

Оксана Панчишин, 23 жовтня 201322774
У ЄС підготували проект резолюції щодо асоціації з Україною
фото dt.ua
Європарламент

Європейський парламент може рекомендувати Раді ЄС підписати з Україною угоду про асоціацію, якщо Київ виконає всі необхідні умови. Про це йдеться в проекті резолюції "Про Європейську політику сусідства: у напрямку зміцнення партнерства. Позиція Європейського парламенту (ЄП) щодо доповіді 2012 (Європейської комісії)".

Ця доповідь буде винесена на голосування в Європейському парламенті на засіданні в Страсбурзі сьогодні, 23 жовтня. Доповідачем є депутат Яцек Саріуш-Вольський.

"(ЄП) Рекомендує Раді підписати Угоди про асоціацію між Європейським Союзом і його державами-членами, з одного боку, та Україною, з іншого боку, за умови, що офіційно визначені 10 грудня 2012 року Радою закордонних справ ЄС критерії виконані; дасть свою згоду в залежності від вищевказаних вимог рішення Ради про тимчасове застосування Україною та ЄС щодо Угоди про асоціацію негайно з моменту її підписання, у випадку виконання усіх вимог та подальшого підписання, висловлює намір приступити до повної ратифікації Угоди про асоціацію в рамках свого законодавчого терміну", – йдеться в проекті резолюції.

Водночас висловлено жаль, що прогрес у виконанні вимог, необхідних для підписання Угоди про асоціацію, "повністю не завершений", оскільки в Україні зберігається застосування вибіркового правосуддя, не вистачає "елементів реформи виборчої та судової систем".

"Тим не менш, (ЄП) вітає зобов'язання, прийняті нещодавно президентом Віктором Януковичем і лідерами опозиції продовжувати працювати над необхідними правовими актами у Верховній Раді і чекає швидку реалізації цих обіцянок до саміту у Вільнюсі", – сказано в проекті.

ЄП визнає прогрес, досягнутий досі, але при цьому наголошує, що подальша робота повинна бути посилена для завершення реформи прокуратури, удосконалення виборчого законодавства та розв'язання проблеми виборчого правосуддя. ЄП "вітає поточний діалог Україна-ЄС і їх спільне прагнення підписати Угоду про асоціацію на саміті Східного партнерства у Вільнюсі 28 і 29 листопада 2013 року", – зазначено в проекті резолюції.

Крім того, ЄП пропонується визнати європейські прагнення України і підтвердити свою позицію, що "поглиблення відносин між ЄС і Україною та факт надання Україні європейської перспективи мають велике значення та є в інтересах обох сторін".

Також у проекті пропонується засудити нещодавні торговельні заходи, введені Росією проти українського експорту, які спрямовані на тиск на Україну з метою не підписати Угоди про асоціацію з ЄС і "закликати Росію утримуватися від введення торгових санкцій, а також утримуватися від необґрунтованого політичного втручання і тиску".

Нагадаємо, міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт заявив, що Угоду з ЄС не підпишуть без «зеленого світла» від Кокса і Квасневського.

Як відомо, Кокс і Квасневський стали спостерігачами в Україні із судових процесів над Тимошенко у червні 2012 року. 15 жовтня 2013 року місію Кокса-Квасневського продовжили до середини листопада. На думку експертів, продовження місії свідчить про те, що сторони таки досягли компромісу у питанні звільнення Тимошенко.

У листопаді 2013 року на Вільнюському саміті Україна і Європейський Союз планують підписати Угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі. Одна з умов підписання Угоди – звільнення Юлії Тимошенко, яку 11 жовтня 2011 року засуджено до 7 років позбавлення волі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія 4

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук