Учні Львівщини не отримають обіцяних нових підручників до 1 вересня

головні новини Львова 14.08Оксана Лабойко, 14 серпня 2015, 17:10 1237 0

За парти без книжок: до 1 вересня учні четвертих та сьомих класів, в яких повністю змінилась навчальна програма, не отримають нових підручників. Та якщо раніше Міністерство освіти хотіло перекласти їх закупівлю на кишені батьків, то зараз обіцяють, що профінансують це самі.

У шкільних бібліотеках дістають старі підручники. За новими програмами весь навчальний матеріал для 4 та 7 класів мали би списати. Але поки доведеться із цим зачекати.

«Ми збираємося видавати старі підручники. Підручникам для четвертих класів вже по 11 років. Вони багато років у використанні, клеєні, але ще в такому стані, що дітям можна дати. Підручники для семикласників трохи новіші. Їм по 7-8 років, але також вже би мали бути списані», – зазначила бібліотекар СШ № 40 Марія Васьків.

Вказівку видавати старі підручники дало управління освіти. Хоча, як зізнаються педагоги, не всі з них вже придатні для навчання.

«Наприклад, у навчальну програму з української літератури додані нові автори, яких немає у старих підручниках. З біології підручник відсутній повністю, тому що програму старих за 7 клас ми вже повністю вичитали у шостому класі. Але досвід вчителя дасть можливість вийти з цієї ситуації, щось будемо видруковувати з Інтернету», – повідомила директор СШ № 40 Галина Пенцак.

У школах кажуть, якби підручники були доступні в Інтернеті, як це обіцяли, то проблем не було б взагалі. Та тішаться вже тим, що книжки не доведеться купувати батькам.

«У 2015-2016 навчальному році учні шкіл будуть повністю забезпечені підручниками безкоштовно. На це передбачено певне фінансування із держбюджету. Щоправда, його недостатньо. Тому треба ще дофінансовувати закупівлю підручників місцевим бюджетам», – пояснила начальник управління освіти міста Зоряна Довганик.

Щоб дофінансувати нові підручники, Львову слід відшукати у бюджеті понад 3 мільйони гривень. На область треба 16 мільйонів. Але й гроші – це тільки півсправи.

«Не визначена поки що Кабінетом Міністрів процедура замовлення підручників і якщо вартість перевищує певну суму, то ми розуміємо, що потрібен буде тендер. Тому очевидно замовляти ці підручники будуть самі міські та районні ради, щоб не входити в тендерні процедури. А ми просто передамо їм гроші. Є певне перевиконання бюджету, тому виділити якусь суму буде можливо, але на це має бути рішення депутатів Львівської обласної ради», – зазначила начальник департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олександра Небожук.

Та навіть без тендера процедура тривала. Тож за прогнозами нові підручники школярі отримають ближче до зими.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук