Учням угорських і румунських шкіл на два роки спростили ЗНО з української мови

Адаптивний період для учнів цих шкіл завершиться в 2021 році

Під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) у 2019 році вперше буде застосовано розумне пристосування процедури переведення тестових балів з української мови та літератури до цільової категорії випускників шкіл з мовами національних меншин, мови яких не належать до групи слов’янських мов, розповіла міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич.

Як повідомила агенція УНІАН, під час години запитань до уряду у Верховній Раді в п’ятницю, 26 квітня, вона зазначила, що дітям, які навчаються, зокрема, угорською та румунською мовами, що дуже відрізняються від слов’янських, складно опановувати українську мову. Гриневич додала, що до недавнього часу у цих учнів було мало можливостей вивчати українську мову, і зараз необхідно брати це до уваги.

«Тому для них буде встановлений адаптивний поріг [балів], нижчий за звичайний, який дасть їм можливість брати участь у конкурсних відборах до закладів вищої освіти», – наголосила міністерка освіти і науки.

При цьому вона додала, що зараз значно інтенсифіковано вивчення української мови у таких школах.

Гриневич також повідомила, що у 2021 році цей тимчасовий адаптивний період буде скасовано і буде запроваджено дворівневий іспит з української мови: базовий рівень – українська мова як державна – і поглиблене вивчення – українська мова і література.

Крім того, починаючи з 2021 року, ЗНО з математики стане обов’язковим.

Нагадаємо, цьогоріч основна сесія ЗНО відбудеться 21 травня-13 червня, тести складатимуть 355 тисяч учнів. Загалом ЗНО відбуватиметься з 11 предметів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук