Угода про асоціацію з ЄС не означає перспективу членства, - єврокомісар

20 вересня 201113976

Якщо проблеми вирішаться, і СА (Угода про асоціацію) все ж буде підписано, згадка про перспективу членства України в Євросоюзі або про ст. 49 Європейського договору, що гарантує таку перспективу до нього не увійде. Про це заявив в ході VIII щорічної зустрічі Yalta European Strategy комісар Європейського союзу з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле.

«Ми дуже рішуче налаштовані завершити переговори по СА, тому що цей договір хороший для всіх нас - і для України, і для ЄС. Але якщо рішення проблем, про які йде мова, не буде знайдено, зробити це, можливо, буде складно. Якщо ми парафуємо цю угоду, то пізніше від нас будуть очікувати, що ми його підпишемо, а потім - ратифікуємо. А з ратифікацією можуть виникнути проблеми», - зазначив Штефан Фюле в інтерв’ю виданню «КомерсантЪ-Украина»

«Ми пропонуємо Україна не звичайний договір про ЗВТ, а створення глибокої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі. А це не лише торговельні відносини. Це означає, що ми фактично включаємо Україну до спільного ринку ЄС, який є одним з найуспішніших проектів Євросоюзу. Ви б не стали пропонувати ці можливості країнам, у яких є явні проблеми з дотриманням ваших основних цінностей, чи не так?», - заявив Фюле.

«Вірю, що ця угода корисна для обох сторін. Україна є першопрохідцем - ви першими можете укласти з ЄС угоду, економічна частина якого виходить за рамки традиційного поняття про ЗВТ. У той же час це вимагає нової якості взаємин Києва і Брюсселя. І тут недостатньо орієнтуватися на прагматичний підхід у переговорах по СА. Багато що залежить і від того, як Україна забезпечує незалежність юстиції, верховенство права, свободу преси та інші фундаментальні права і свободи», - зазнчив Ш. Фюле.

«Сьогодні в України - історичний шанс. Вам залишилося зробити один або два кроки. І якщо зараз ви не використовуєте цей стратегічний момент, у вас, схоже, буде небагато можливостей повернутися на ті ж позиції (у переговорах з ЄС ,- ред.). Знаєте, є люди, які говорять, що наші відносини розвиваються по синусоїді, що у нас регулярні злети і падіння. Але я вас запевняю - це не так. У цьому випадку не йдеться про циклічному розвитку. Сьогодні ми з вами близькі до того, щоб перейти на абсолютно новий рівень взаємин. І я боюся, що, якщо ми втратимо цю можливість, нам буде дуже важко до неї повернутися», - зазначив єврокомісар.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук