Угоду про відкрите небо підпишуть на саміті Україна-ЄС
Угоду про спільний авіаційний простір не можуть підписати з 2013 року
До теми
Довгоочікувану угоду про відкрите небо підпишуть на саміті Україна-ЄС, який відбудеться у вівторок, 12 жовтня. Про це повідомляє «Європейська правда» із посиланням на високопосадовеця ЄС, що спілкувався на умовах анонімності.
Зі слів високопосадовця, загалом на саміті в Києві планують підписати три договори, серед них – угода про спільний авіаційний простір між Україною та Євросоюзом. Він зазначив, що угода відкриє Україну новим лоукост-авіакомпаніям та підвищить туристичну привабливість України.
Про те, що Україна виконала всі умови для підписання угоди про спільний авіаційний простір між Україною та ЄС, відомої як «відкрите небо», стало відомо ще в лютому 2021 року.
Переговори про спільний авіаційний простір України та ЄС вели ще з 2007 року. У листопаді 2013 року Україна і ЄС попередньо підписали угоду про єдиний авіаційний простір, яка дозволяє всім європейським авіакомпаніям виконувати прямі рейси в Україну з будь-якої точки Європи і навпаки. Також це передбачає зняття обмежень на кількість рейсів між Україною та країнами Євросоюзу. Наслідком підписання угоди може стати й подешевшання авіаквитків.
У березні 2014 року ЄС відклав підписання угоди про «відкрите небо» з Україною через незавершений Євросоюзом процес внутрішнього узгодження редакції визначення «територія» в контексті питання Гібралтару.
Обговорювалася можливість підписати угоду про спільний авіаційний простір між Україною та ЄС під час саміту Україна-ЄС. Втім, за результатами зустрічі документ підписаний не був.
Як пояснив Боррель на прес-конференції 11 лютого, підписання угоди про відкрите небо стане можливим після оновлення її тексту. Зокрема, в угоді повинно бути зазначено, що Велика Британія більше не є підписантом документа у зв’язку з її виходом з ЄС.